Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Zdrááávas Pálavo, se Sokolem letos už pošesté

Dne 30. dubna 2016 se konal již VI. ročník jarního přechodu Pálavy se Sokolem Velké Pavlovice. Tento ročník byl opět trošku jiný. Byl totiž připraven tak, aby účastníci s malými dětmi se mohli po příjezdu domů do Velkých Pavlovic zúčastnit navazující akce Pálení čarodejnic a to s již naplněnými žaludky od našich Sokolů.

Ráno přesně v devět hodin vyjížděl modrý autobus z parkoviště u sýpky zcela naplněn. Krásné, teplé a slunečné počasí vylákalo tentokráte na výlet do krásné přírody jak skutečné turisty, tak hlavně rodiny s malými dětmi, které se těšily, že se projedou autobusem a budou šlapat k nějaké té zřícenině hradu, ale hlavně už vyhlížely chviličku, kdy dostanou tu dobrou svačinku či sladkost, kterou jim maminka připravila na cestu.

Hned po příjezdu do Pavlova se pořídilo společné foto, rozdaly se mapky a jízdní řád autobusu pro turisty, kteří měli cíl cesty ne v Klentnici, ale v Mikulově. Protože nás bylo něco kolem 70, tak bylo jasné, že se hned skupina rozdělí na drobnější skupinky: dospělé, rodiny s většími dětmi a rodiny s malými dětmi. Všichni tak svým tempem, někteří pomalu ale jistě, vyšli po zelené značce na zříceninu Dívčí hrady. Někteří si hned na počátku výšlapu dopřáli dobré kafíčko či pampeliškovou limonádu ve vinařství Paulus, ale pak stejně jako všichni ostatní pokračovali na Dívčí Hrady.

Tam opět došlo k dělení na zdatné (červená) a méně zdatné – děti (modrá turistická značka). Protože bylo opravdu krásně, tak cesta utíkala, byly časté zastávky na svačinky, bonbóny a další občerstvení a kolem druhé hodiny odpolední i ti nejpomalejší byli v Klentnici. První zastávka byla ve stánku na nanuk a jinou pochutinu a další zastávka byla na dětském hřišti u Kafé Fara, kde již čekalo občerstvení od našich sokolů – gulášek, bulky s řízečky, limonády, vody, pivečko… Každý si ještě užíval sluníčka a přesně o půl čtvrté jsme se přesunuli opět modrým autobusem zpět domů a to k rybníku kde náš společný výšlap skončil.

Za Sokol Velké Pavlovice děkuji Městu Velké Pavlovice za zapůjčení autobusu a všem malým a velkým turistům za účast,
doufám, že se všem líbilo a za rok se opět sejdeme, ale opět trochu jinak???

...což takhle z Horních Věstonic ???, ale to se ještě uvidí!

Turistice Nazdar! 

 

Jana Václavková, starostka a náčelnice T.J.Sokol Velké Pavlovice


 

Fotogalerii ze VI. ročníku přechodu Pálavy se Sokolem Velké Pavlovice
otevřete kliknutím na obrázek...

 

 

Foto © 2016 Archiv T.J. Sokol Velké Pavlovice

 

 


07-05-2016-BK