Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

ŽDÍREC slavil, pozváni byli také velkopavlovičtí

Družební město Ždírec nad Doubravou na Vysočině oslavilo o víkendu několik významných výročí - 120 let obecné školy, 105 let založení hasičského sboru, 15. výročí udělení znaku a praporu města a 10. výročí udělení městských práv. A to je už vskutku důvod k pořádné oslavě!

V sobotu 19. června 2010 zavítala do Ždírce i delegace z Velkých Pavlovic. Knihovnice Mgr. Dana Růžičková vedla výpravu občanů našeho města, pro kterou ždírečtí připravili bohatý, rozmanitý a zajímavý program.

V budově školy byli všichni hosté srdečně přivítáni starostou Ždírce nad Doubravou panem Janem Martincem, za hosty a také za milé pozvání poděkoval místostarosta Velkých Pavlovic Ing. Zdeněk Karber. Oficiálního programu se zúčastnilo i další partnerské město Ždírce - Michelhausen z Dolního Rakouska z okresu Tulln.

Na zábavném odpoledni u Doubravky zahrála velkopavlovická country kapela Colorado. Zpestřením bylo vystoupení chorvatského folklorního souboru - balkánská hudba i kroje se návštěvníkům slavnosti velmi líbily.

Večerní ohňostroj symbolicky zakončil slavnostní den, kdy se občané Velkých Pavlovic a Ždírce opět více sblížili a poznali. Již nyní se všichni těší na další setkání.

Více o Ždírci najdete na oficiálních stránkách města - www.zdirec.cz

 

 

Fotogalerii z návštěvy ve ŽDÍRCI NAD DOUBRAVOU
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2010 Ing. Přemysl Pálka, Ing. Zdeněk Karber

 

21-06-2010-BK