Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Zazpívali, zatančili, ostatky tak ukončili

Již po čtvrté jsme se sešli v sobotu 10 února na obnovených Velkopavlovických ostatcích. Tentokrát jsme požádali pana starostu Jiřího Otřela o svolení k vykonání průvodu přímou „u radnice“ města Velké Pavlovice. Vzhledem k tomu, že běží zimní olympijské hry, získali jsme první medaili, tak nás pan starosta přivítal v lyžařském oděvu s řádným lyžařským vybavením. 

Svolení jsme obdrželi a tak průvod s veselou písničkou vyrazil do ulic našeho městečka. Hanáckoslovácký krúžek a naše příznivce v letošním roce doplnili hosté – tanečníci a zpěváci z Old Stars Břeclav. Také se nám rozrostl zvěřinec, mimo šikovného medvěda, náš průvod doplnila „mlsná“ živá koza. Počasí bylo pěkné zimní, ale nepromrzli jsme, protože první zastavení bylo téměř za rohem.

Děkujeme našim hospodářům – vinařům za realizaci zastávek a ostatním za poskytnutí svých lahodných výrobků pro účinkující. Za pohoštění jsme jim pěkně poděkovali, popřáli zdraví, bohatou úrodu. Samozřejmě zapívali a zatancovali. V letošním roce jsme měli nový okruh – Vinařství V&M Zborovských, Vinařství Buchtovi, Vinařství Valovi a Vinařství Zborovských.

Nakonec trošku vymrznuti, ale ve veselé náladě jsme dorazili do sokolovny, kde po našem příchodu následoval folklórní program. Program byl opravdový ostatkový, veselý, zpívalo se a tančilo nejen na pódiu. V rámci programu zazpíval ženský sbor Jarabinky a místní Presúzní sbor. Zpěvem a tancem oko, ucho i srdce potěšilo vystoupení Hanáckoslováckého krúžku a souboru Old Stars Břeclav. Dětský folklórní krúžek Floriánek bohužel v letošním roce skolila chřipková epidemie, tak se na naše nejmenší budeme těšit příště. Odpoledne až do večera hrála k tanci a poslechu cimbálová muzika, kterou ve večerních hodinách po pochování basy vystřídala Dechová hudba Bílovčanka.

Děkujeme všem, kteří podporují, aby se naše tradice obnovovaly a dále žily, a současně se je snaží prožívat s námi.  

Všechno letí jako voda a než se nadějeme, tak se na vás budeme těšit zase za rok, a to v sobotu 2. března 2019.

Velkopavlovické ostatky

Text: Zita Dvořáková, Velkopavlovické tradice, z. s. / Foto: Oldřich Otáhal / 12.2.2018