Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

"Zavírám knihu, otevírám život..." toť motto letošní 4.A

Týden po stužkování oktávy, v pátek 20. listopadu 2009, se na Gymnáziu ve Velkých Pavlovicích uskutečnila další obdobná slavnost. Tentokrát jsme však byli pasováni do řad maturantů my, studenti 4.A.

Všichni jsme se na tuto chvíli velice těšili a rozhodně jsme nepodcenili přípravy. Několik dnů předem jsme pilně nacvičovali pod vedením třídní učitelky Ing. Marie Šmídové slavnostní příchod a také postup při pasování.

Slavnostně ustrojeni jsme se sešli v pátek večer ve škole, abychom před zraky rodičů, sourozenců a kamarádů mohli přistoupit k ceremoniálu. Po úvodní řeči naší třídní učitelky připomněl naše začátky na škole pan ředitel PaedDr. Vlastimil Kropáč a úspěch u maturitní zkoušky nám dále popřál i pan starosta Ing. Pavel Procházka. K dokonalosti slavnostní chvíle nám dopomohl i sbor složený z našich pedagogů, který s námi zazpíval studentskou hymnu Gaudeamus igitur.

Poté již nic nebránilo tomu, abychom byli jednotlivě pasováni mečem na maturanty a odekorováni stužkou, na kterou jsme si zvolili motto: „Zavírám knihu, otvírám život.“ Slavnost stužkování uzavřel opět učitelský pěvecký sbor. Při slovech písně Život je jen náhoda se v očích některých z nás objevily i slzy.

Pokračování našeho slavnostního večera se konalo ve vinárně U Vavřince. Večer jsme zahájili dobrou večeří, po které jsme podle tradice rozbili číši, jejíž střepy nám mají přinést štěstí u maturitní zkoušky. V brzkých ranních hodinách jsme se rozcházeli domů s příjemným pocitem mile prožitého večera, ale také s mírnými obavami z dalšího vývoje v následujících měsících.

David Kučera, 4.A

 

Fotogalerii ze SLAVNOSTNÍHO STUŽKOVÁNÍ 4.A
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

30-11-2009