Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Zasportovat si a přispět na dobrou věc. Velkopavlovický turnaj ovládl tým Srandy

Futsaloví reprezentanti, fotbalista druholigové Líšně nebo třeba bývalý záložník prvoligového Slovácka. Taková společnost se minulý týden sešla na tradičním Štěpánském turnaji v malé kopané ve Velkých Pavlovicích. Tuhou bitvu 16 mužstev nakonec opanoval celek Srandy, který ve finále porazil 1:0 tým Oggy a škodíci. „Všichni jsme si hru užili a máme velkou radost, že se podařilo naplnit hlavní myšlenu turnaje, tedy pomoci potřebným. Kompletní výtěžek 42 tisíc korun letos věnujeme Společnosti pro ranou péči,“ říká organizátor sedmého ročníku akce Michal Jilka.

Kromě futsalových reprezentantů Lukáše Křivánka, Tarika Lukšiji nebo Andreje Mykytjuka mohli diváci obdivovat umění líšeňského záložníka Toma Ulbricha nebo třeba bývalého hráče Slovácka Tomáše Ťoka. Čím to, že velkopavlovický turnaj tolik táhne? „Od prvního ročníku se ho účastnili mistři světa a Evropy v malém fotbalu Patrik Levčík a Dominik Kunický. Oba pocházejí z Pavlovic. Ti si s sebou přivezli kamarády a postupně se nám sem začala sjíždět futsalová a fotbalová elita,“ těší Jilku.

Na turnaji se tak pravidelně objevují týmy nabité hvězdami i celky složené z místních nadšenců. „První roky se nás lidi ptali, proč sem tak našlapaná mužstva pouštíme, když chceme pořádat turnaj pro místní. Pak ale zjistili, že i místní dokážou hrát s futsalisty, kteří nejsou zvyklí na mantinely, vyrovnané zápasy,“ popisuje.

Podle názvů přihlášených navíc organizátoři dopředu nepoznají, kdo se v jejich barvách objeví. „Názvy jsou vymyšlené, takže nevíme, kdo přesně přijede. A pak se najednou stane, že se nám tady prohánějí futsalisté Sparty nebo kluci z brněnského Helasu,“ usmívá se.

Vítězem sedmého ročníku turnaje se stal celek Srandy, jehož dres navlékli právě futsaloví reprezentanti Křivánek, Lukšija a Mykytjuk. Nejprve ovládli skupinu C a následně ve čtvrtfinále rozstříleli 8:1 Foul Team. V semifinále pak narazili na celek Caramba, za který nastoupil bývalý hráč Slovácka Ťok. „Lukáš Křivánek poslal Srandy do dvoubrankového vedení, Caramba pak ale snížila na 1:2 a nadechovala se k obratu. Její naděje nakonec utnul Tarik Lukšija, který pojistil vítězství 3:1 a poslal Srandy do finále,“ líčí Jílka.

Utkání o bronz přineslo souboj mezi nejlepším hráčem turnaje Ťokem na jedné straně a nejlepším střelcem Ulbrichem na straně druhé. Šťastněji z něj vyšel první jmenovaný, jehož tým porazil výběr Fanklubu defenzivního fotbalu 6:3. „Zápas o třetí místo se proměnil v gólovou show, která dopadla lépe pro kluky z Caramby. Ti tak o jeden stupínek vylepšili své umístění z předchozího ročníku,“ vysvětluje Jilka.

Finále turnaje, v němž se proti sobě postavily celky Srandy a Oggy a škodíci, se naopak neslo ve znamení souboje gólmanů. „První poločas skončil bezbrankovou remízou a duel rozhodla jediná trefa Lukáše Křivánka, který zařídil vítězství týmu Srandy. Ten nakonec ovládl sedmý ročník turnaje,“ dodává Jilka.

Fotogalerii * otevřete kliknutím ZDE

Zdroj: Břeclavský deník / Autor: Markéta Weinlichová/ 5.1.2023