Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Zářijové zprávičky ze ŠKOLNÍ DRUŽINY

Po dvou měsících letních prázdnin začala pro všechny děti škola a současně s ní se pro mnohé žáčky z prvního stupně otevřela brána školní družiny. V letošním školním roce na Základní škole ve Velkých Pavlovicích opětovně fungují dvě oddělení, která mají na starost paní vychovatelky Naďa Slámová a Lenka Tesařová.

Již během prvního týdne školy se do naší družiny přihlásila spousta dětí, mezi které jsme také rádi uvítali letošní prvňáčky. Ti se velice rychle v našich dvou odděleních aklimatizovali a snadno se začlenili do kolektivu starších dětí.

V prvních dnech školy jsme se s dětmi v družince věnovali tradičnímu, zato velmi důležitému a neopomenutelnému poučení o bezpečnosti a chování při pobytu v družině. Seznamovali jsme se s chodem družiny, jejím vnitřním řádem i povinnostmi, které k družince náleží. Současně jsme si s dětmi připomenuli zásady správného stolování a slušného chování ve školní jídelně. Neopomenuli jsme také probrat kamarádské vztahy a vzájemnou komunikaci mezi vrstevníky a dospělými osobami.

Příznivé počasí nám zatím umožňovalo pobyt na čerstvém vzduchu, a tak toho s radostí využíváme a s dětmi navštěvujeme hřiště „za kostelem“. Zde se děti mohou do sytosti vydovádět, zahrát míčové hry, zaskotačit si na průlezkách či si jen volně hrát se svými kamarády.

V pátek 21. září 2012 jsme s dětmi z naší družiny vytvořili na hřišti „za kostelem“ množství pěkných křídou kreslených obrázků. Děvčata dostala za úkol ztvárnit zážitky z letních prázdnin a hoši měli bojový úkol vytvořit kresby z podzimní přírody. Za necelou půl hodinku se na polovině hřiště objevily velmi zdařilé kresbičky, kterými jsme se symbolicky rozloučili s odcházejícím létem a přivítali jsme podzimní období.

Mgr. Lenka Tesařová & Naďa Slámová, vychovatelky školní družiny při ZŠ Velké Pavlovice

 

 

Fotogalerii ze zářijové školní družiny otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2012 Archiv ZŠ Velké Pavlovice

 

 

25-09-2012-BK