Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

ZÁPIS DO ŠKOLY - ze školkaříků prvňáčci

Ve čtvrtek 7. února 2013 proběhl na Základní škole ve Velkých Pavlovicích zápis dětí do prvního ročníku pro školní rok 2013/2014. Zápis dítěte do školy vnímají všichni rodiče jako mimořádnou událost v životě svého dítěte, protože nástupem do školy mu končí bezstarostné dětství a začíná školní život plný práce a povinností. My učitelé zase považujeme tento den za velmi důležitý pro vývoj naší školy.

Zatímco maminky a tatínkové budoucích prvňáčků sepisovali všechny potřebné administrativní údaje, děti plnily rozmanité úkoly - kreslily obrázek, recitovaly básničky, počítaly, třídily obrázky, písmena a barvy. Tyto aktivity jsou klasickým testem školní zralosti. Na základě výsledků pak škola rozhoduje o přijetí žáka do první třídy, nebo může rodičům doporučit odklad školní docházky jejich dítěte.

Budoucí školáčci dostali dárečky od žáků pátých ročníků a pamětní list, který jim bude tento slavnostní den připomínat. Všechny děti za jejich výkony moc chválíme a těšíme se na ně v příštím školním roce.

Za kolektiv učitelek I. stupně ZŠ Velké Pavlovice Mgr. Miroslava Fišerová

 

Fotogalerii ze zápisu dětí do 1. třídy Základní školy Velké Pavlovice
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Archiv ZŠ Velké Pavlovice

 

 

08-02-2013-BK