Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Zápis do 1. třídy

Ve čtvrtek 2. února 2012 proběhl na naší škole zápis dětí do prvního ročníku příštího školního roku 2012/2013. Zápis dítěte do školy vnímají všichni rodiče jako mimořádnou událost v životě svého dítěte, protože nástupem do školy mu končí bezstarostné dětství a začíná školní život plný práce a povinností. My učitelé zase považujeme tento den za velmi důležitý pro vývoj naší školy. 

Zatímco maminky a tatínkové budoucích prvňáčků sepisovali všechny potřebné adiministrativní údaje, děti plnily rozmanité úkoly: kreslily obrázek, recitovaly básničky, počítaly, třídily obrázky, písmena a barvy. Tyto aktivity jsou klasickým testem školní zralosti. Na základě výsledků pak škola rozhoduje o přijetí žáka do první třídy nebo může rodičům doporučit odklad školní docházky jejich dítěte.

Každý budoucí školáček dostal malý dáreček, který pro něj vyrobili žáci pátých ročníků, a pamětní list, který mu bude tento den připomínat. Všechny děti za jejich výkony moc chválíme a těšíme se na ně v příštím školním roce.

Za kolektiv učitelek 1. stupně ZŠ
Mgr. Miroslava Fišerová


Fotogalerii ze zápisu do 1. třídy otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv ZŠ Velké Pavlovice

03-02-2012 PV