Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Žaneta a Julie na nejvyšších stupních vítězů v krajském kole Soutěže v ruském jazyce

Do celostátního kola soutěže v ruštině se probojovala další studentka z Gymnázia Velké Pavlovice, Žaneta Blažková ze třídy kvinta. 

Po úspěších v minulých letech, kdy Viola Krausová (v r. 2017) a Vojtěch Antoš (v r. 2019) postoupili do republikového kola, následně v Praze s naprostým přehledem zvítězili  a celý rok si drželi titul nejlepších ruštinářů v republice, se letošním želízkem v ohni stává studentka Žaneta Blažková.

Dne 18. dubna 2023 se konalo krajské kolo Soutěže v ruském jazyce (tzv. "olympiáda"), ve kterém se utkali vítězové školních kol Jihomoravského kraje. Velkopavlovické gymnázium reprezentovaly dvě studentky - Žaneta Blažková (třída kvinta, kategorie SŠ I) a Julie Veverková (třída septima, kategorie SŠ II). Porota hodnotila ústní projev při popisu obrázku a konverzaci na zadané téma, bohatost slovní zásoby a znalosti mluvnických jevů, plynulost projevu a pohotovost reakcí. 

Obě studentky získaly nejvyšší body, Žaneta zvítězila absolutním počtem bodů a vyhrála ve své kategorii první místo s postupem do celostátního kola. Julii dělil od prvního místa jediný bod a umístila se ve vyšší kategorii na druhém místě.  

Oběma dívkám posíláme upřímnou gratulaci
s přáním mnoha dalších úspěchů v celostátním kole! 

Gymnázium * Krajské kolo Soutěže v ruském jazyce - úspěchy studentek Žanety Blažkové a Julie Veverkové

Text: Mgr. Jana Lorenzová, pedagožka Gymnázia Velké Pavlovice / Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice / 1.5.2023