Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Základní umělecká škola prožila advent v besídkách

Stalo se již nádhernou a velmi milou tradicí, že rok co rok v čase adventním pořádají takřka všechny třídy, vyučující a žáci Základní umělecké školy ve Velkých Pavlovicích hudební vánoční besídky. Předvedou tak své umění, pokroky, vystřídají nekonečnou plejádu hudebních nástrojů, vystupují sólo i v souborech a repertoár? Ten je lehce odhadnutelný - koledy, vánoční písně, malebné ryze české skladby i díla světových autorů a samozřejmě, písničky z pohádek, které ke kouzelnému času Vánoc nerozlučně patří.

Avšak nacvičit takové hudební pásmo, to se nestane ze dne na den, jako pohádkové mávnutí kouzelným proutkem. Bylo by to tak pro všechny žáčky i vyučující rozhodně pohodlnější, ale taková hra na hudební nástroj, to je každodenní dřina. A to i když se zrovna moc nechce a nebo by bylo na programu něco mnohem zábavnějšího. Všichni žáčci však na besídkách dokázali, že se umí svého pohodlí i her vzdát a poctivě cvičit. Za to všichni zasluhují velký obdiv a ještě větší pochvalu!
 
Pevná vůle však není pouze na jejich straně. Ruku na srdce, bez kvalitní výuky svých učitelů a pečlivého dohledu rodičů by jen málokterý z nich takové úrovně sám od sebe dosáhl. Proto patří poděkování právě i všem učitelům základní umělecké školy a rodičům dětí.

Všem jim, a nejen jim, ale vám všem, přejeme krásné Vánoce
plné koled, hudby, písní a hlavně nekonečné pohody!

 

Za ZUŠ Velké Pavlovice Karolína Bártová


 

Fotogalerii z vánoční besídky třídy MgA. Zbyňka Bílka
* otevřete kliknutím ZDE

Foto © 2013 Karolína Bártová

Fotogalerii z vánoční besídky tříd ředitelky ZUŠ Mileny Karberové & MgA. Jana Míchala
* otevřete kliknutím ZDE

Foto © 2013 Hana Fůkalová, Milena Karberová

Fotogalerii z vánoční besídky tříd Lucie Stránské a Barbory Oudové
* otevřete kliknutím ZDE

Foto © 2013 Hana Fůkalová

 

 

 

20-12-2013-BK