Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Základní škola OTEVŘELA DVEŘE široké veřejnosti

Školní akademie, zajímavý program pro děti ve třídách, sportovní turnaje, kavárnička či výstava žákovských prací. To vše bylo součástí Dne otevřených dveří na Základní škole ve Velkých Pavlovicích.

Školní akademie jako tradičně přilákala především rodiče a prarodiče malých dětí. Naši nejmenší z anglické školní družiny zazpívali a zahráli pod vedením paní vychovatelky Lenky Tesařové anglické písničky. Kytarový kroužek pod vedením Karin Forejtové ukázal, že už dobře ovládá zpěv a hru na kytaru. Paní učitelka Miroslava Kosíková v anglicky hrané scénce bravurně zaimprovizovala a osobně zasuplovala z důvodu nemoci hlavního hrdinu celé pohádky „Jak dědek zasadil řepu“. Velký úspěch sklidili deváťáci se svými vtipnými pohádkovými postavičkami a na závěr zacvičily naše malé gymnastky pod vedením paní učitelky Janů. Slovem doprovázel Oldřich Vymazal a Marie Mádlová.

Celá akce měla příznačný podtitul - Velikáni minulosti v naší škole. Pokud byste si mysleli, že u vchodu na Vás mrkne Božena Němcová, po chodbě se pozdravíte s Albertem Einsteinem, ve fyzikální učebně vyřešíte zákon síly s Isaacem Newtonem, nebyli byste daleko od pravdy  ve své fantazii. Prohlídka školy byla zaměřena tak, že si děti v doprovodu rodičů školu mohly nejenom prohlédnout, ale také si zasoutěžit. V šesti učebnách byl  pro ně připraven vždy jeden úkol, za jehož splnění obdrželi jeden dílek skládanky. Po složení všech dílků vznikl obrázek, za který každý jednotlivec obdržel  sladkou odměnu.

Součástí odpoledne je již druhým rokem udílení ocenění Anděl velkopavlovické základní školy pro ty, kteří se výraznou měrou podílí na rozvoji školy. V letošním roce byla předána i soška  Andílek velkopavlovické základní školy 2015 pro bývalé úspěšné žáky naší školy. Sošku anděla si v letošním roce odnesly Mgr. Lenka Korpová, Mgr. Jitka Šaňková, p. Antonie Varmužová a Ing. Lenka Bukovská. Andílka obdržely Veronika Halmová a Barbora Grůzová.

Velkou návštěvnost zaznamenala již tradiční kavárnička paní učitelky Lenky Veverkové. Při vstupu do dveří každý očekával školní třídu a byl velmi překvapen, když ucítil závan kávy a secese, kterou doprovázela i stylová hudba. Při kávě a zákusku byli hosté potěšeni a útulné prostředí je donutilo hodit alespoň na chvíli všechny starosti za hlavu.

Účast na Dnu otevřených dveří byla vskutku velká. Jsme tomu rádi, že společná práce učitelů a žáků není občanům a zastupitelům Města Velké Pavlovice lhostejná, vždyť základní škola byla vždy centrem všeho dění v obci.

Děkujeme všem za návštěvu a těšíme se na příští společné setkání.

 

Ing. Lenka Bukovská * www.zs.velke-pavlovice.cz


 

Fotogalerii ze Dne otevřených dveří na Základní škole Velké Pavlovice
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Archiv ZŠ Velké Pavlovice

 


09-03-2015-BK