Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Zájezd do Vídně se i přes mrazivé počasí vydařil

Mrazivá, zasněžená a přesto krásná Vídeň přivítala v neděli, 5. prosince, účastníky zájezdu do adventního rakouského hlavního města, který uspořádaly Městská knihovna a Gymnázium Velké Pavlovice. Cesta tentokrát vedla přes mikulovský hraniční přechod, který mnohým pamětníkům připomněl ostnaté dráty, vojáky se psy a samopaly, celní a pasové kontroly. Naštěstí tahle doba je už pryč, a tak po zbrusu nové dálnici cesta do Vídně příjemně ubíhala.

Cíle účastníků zájezdu byly tentokrát odlišné. Rodiny s dětmi chtěly navštívit slavný vánoční jarmark u Radnice a tamější Ježíškovu dílničku. Další výletníci chtěli stihnout ještě další vánoční trhy u Umělecko-historického muzea, u Kunstfora či na Židovském náměstí. Někteří účastníci se pěkně schovali do tepla v Hundertwasserhausu.

Ti ze zájezdu, kteří vyjeli za výtvarným uměním nakonec v pohodě stihli výstavu kreseb slavného Michelangela, stejně jako výstavu Picassových obrazů s tématikou Mír a svoboda či výstavu obrazů světoznámé Fridy Kahlo.

Nakonec nebyly ani tak velké fronty a silniční zácpy, jak se původně očekávalo, i když adventní Vídeň bzučela celý den směsicí cizích jazyků: nejenom češtinou a slovenštinou, ale i španělštinou, polštinou, angličtinou, francouzštinou, ruštinou, ukrajinštinou či japonštinou. Také zářila do šerého a studeného podvečera svou pověstnou předvánoční výzdobou.

Ing. Zdeněk Karber

 

Fotogalerii ze zájezdu do Vídně otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2010 Ludmila Svobodová, Ing. Zdeněk Karber a Vilém Huber

06-12-2010 PV