Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Zájezd do Vídně aneb pro trochu vánoční atmosféry...

 I když do první adventní neděle zbývá týden, jeli jsme načerpat trochu vánoční atmosféry k našim sousedům, do Vídně. Odjezd byl stanovený na příjemnou sedmou hodinu a kupodivu se to všem podařilo a nemuselo se na nikoho čekat. Cesta ubíhala ve stylu sdělování si informací z posledních dnů. A aby nám dobře ubíhala, pustili jsme si k tomu českou pohádku „Tři oříšky pro Popelku“.

 Většina lidí má o hlavním městě Rakouska jasnou představu: jsou to především velkolepé habsburské paláce, kočáry tažené koňmi, všude přítomná vzpomínka na císařovnu Sissi.

Po příjezdu jsme ani nebyli nijak obzvlášť zklamáni. Vídeň totiž žije nostalgickou vzpomínkou na doby největšího imperiálního lesku - v centrálně položeném vnitřním městě na nás čekalo množství krásných barokních kostelů a aristokratických paláců, okružní Ringstrasse a Hofburg. Naším cílem nebyly však jen památky, ale my jsme přijeli nasát adventní atmosféru na vánoční trhy. První jsme potkali již u vchodu do Hofburgu, kde se mnozí z nás v sychravém počasí pustili do degustace prvního punče. Větší zastavení bylo potom na Marie - Therezie Paltzu  a největší zážitek jsme si nechali nakonec, na Rathausplatzu. Zde je proslulý Wiener Christkindlmarkt  s více jak 80 stánky a se známou Ježíškovu dílnou uvnitř samotné radnice. Zde je možné ve čtyřech dílničkách za finanční poplatek vyrobit hodiny, svíčku, krabičku či upéct si trochu lineckého cukroví. A jak to tam krásně voní vánocemi!!!

 Po všech těchto prohlídkách jsme se vydali zpět na nábřeží, kde si pro nás přijel ve stanovenou hodinu autobus. Na Vídeň pomalu padala tma a v ulicích se rozzářila překrásná vánoční výzdoba

 A kam příště? První neděli v prosinci je naplánovaný zájezd na vánoční trhy a do termálů do maďarského Györu.     

Ing. Lenka Bukovská


 

Fotogalerii ze zájezdu do předvánoční Vídně otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Archiv SVČ Velké Pavlovice

 

25-11-2014 PV