Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Zájezd do Györu na vánoční trhy a do termálů

Středisko volného času uspořádalo v soboru 30. listopadu 2013 zájezd do  maďarského Győru.  V programu byla návštěva vánočních trhů a termálních lázní.

Dunaj, Rába (Ráb) a Rábca protékají "městem řek", které bylo jako Arrabona významným střediskem Pannonie již v době římské. Starý střed města se nacházel na vrchu Káptalan při ústí řeky Rába. Zde stojí také nejpozoruhodnější budovy. Město není jenom městem řek a barokních památek, ale se stalo také lázeňským městem, obzvlášť od roku 2003, když byl zahájen provoz zdejších termálních a zážitkových lázní jménem Győri Rába Quelle Élményfürdő. Již téměř tisíc let je Győr biskupským sídlem, které působivým centrem města s barokními stavbami okouzluje každého turistu.

Účastníci zájezdu, kterých se tentokrát přihlásilo na celý autobus, si po příjezdu do Győru mohli vybrat několik variant, jak strávit příjemný den. První možnost byla, po zakoupení celodenního vstupného, se jít ihned "naložit" do termálů a nebo mohli zvolit druhou variantu - procházku po městě spojenou s návštěvou vánočních trhů. Velká většina zvolila druhou variantu a tak jsme vykročili "nasát " vánoční atmosféru. A bylo na co se dívat. V uličkách již byla advetní výzdoba, některými stánky vonělo svařené víno a proslulé klobásky, kterým se nedalo odolat. Snad největším překvapením byl vláček na náměstí, který vozil malé i velké návštěvníky trhů. S červenými nosy a tvářičkami jak Nastěnka jsme se po dvouhodinové prohlídce všichni těšili do teplé vody …

Poděkování patří všem za dochvilnost a pohodu, se kterou jsme tento letošní první adventní výlet absolvovali. Příští týden nás čeká Bratislava.

Ing. Lenka Bukovská


 

Fotogalerii z výletu do maďarského Gyoru na vánoční trhy
a do termálního koupaliště otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Václav Bukovský

03-12-2013 PV