Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Zahrávky hodů odstartovaly přípravy na KROJOVANÉ HODY

V sobotu 15. července 2017 uspořádala Velkopavlovická chasa tradiční Zahrávky hodů, které se konají každoročně vždy čtyři týdny před samotnými Krojovanými hody. Zahrávkami tak byla zahájena dlouhá šňůra hodovních zábav roku 2017.

Kromě taneční zábavy s dechovou kapelou Zlaťulka proběhla i oficiální volba stárků a stárek - tímto byly pomyslně odstartovány náročné hodovní přípravy počínaje úklidy, pokračujíce pečlivým chystáním krojů a konče pečením výborných hodovních koláčů.

Při prohlížení fotografií se nelekněte, že některé tváře jsou jiné než původně avizované. Při letošní volbě stárků a sklepníků byli celkem neobvykle hned dva z nich voleni v zastoupení. Druhý stárek se nemohl Zahrávek účastnit a druhý sklepník nemohl volbu absolvovat díky úrazu.

Pozvánka na tradiční Velkopavlovické krojované hody 2017 - klikněte ZDE

Novopečení stárci se s celou Velkopavlovickou chasou již nyní těší na vaši hojnou podporu a účast o Velkopavlovických hodech!

Zahrávky hodů

Text: Věra Procingerová / Foto: Věra Procingerová / 17.7.2017