Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Zahraniční návštěva z Chile v Modrých Horách

Pan Pablo Ugarte, ředitel největší vinařské soutěže v Jižní Americe Catad´Or World Wine Awards Chile, předal v Národním vinařském centru ocenění za vynikající výsledky v této soutěži vinařům z České republiky. Hned poté se svojí delegací osobně navštívil kvarteto oceněných vinařství v Modrých Horách, kde hosté strávili dva krásné červnové dny.

Významných zlatých úspěchů za vína z prezentace modrohorských vinařů dosáhlo kvarteto: Rodinné vinařství Jedlička, Vinařství Baraque, Vinařství Ludwig a trofej nejvyšší v kategorii růžových vín získalo Vinařství Lacina, konkrétně za skvělou Frankovku rosé 2020.

Zástupci českých vinařství se historicky poprvé zúčastnili již 26. ročníku mezinárodní soutěže Catad´Or World Wine Awards. Při své premiéře v konkurenci téměř tisíce vín ze 16 různých zemí získala česká vína dvě velké zlaté medaile (Gran Oro), osm zlatých medailí (Oro) a zvláštní ocenění za nejlepší růžové víno (rosé). Součástí soutěže byl i slavnostní český večer, na kterém se v českých kulisách kromě našich vín a likérů představilo odborné veřejnosti rovněž české pivo a tradiční pokrmy.

I díky těmto významným úspěchům Vinařský fond zařadil tuto soutěž v příštím roce do podporovaných akcí. Za podporu a pomoc je třeba poděkovat mimo jiné i paní Ing. Lianě Hrabálkové z Vinařství Ludwig za celou administraci soutěže ze strany České republiky.

Popularita největší mezinárodní soutěže vín v Latinské Americe Catad´Or World Wine Awards každoročně roste stejně tak, jako počet participujících zemí a účastníků. Třetinu účastníků soutěže, která vznikla před více než čtvrt stoletím především na podporu rozvoje chilského vinařství, nyní tvoří zahraniční účastníci.

Vzhledem k významu Chile, jakožto světové velmoci v produkci vína, jsou medaile z této soutěže vysoce ceněny a mohou významně pomoci českým vinařům ke vstupu na trhy jak na celém americkém kontinentě, tak i v ostatních částech světa.

Ředitel chilské soutěže ocenil parodicky laděné video z produkce Vinařství Lacina. Ve vtipné stopáži se vyskytuje trofej za nejlepší rosé v soutěži Catad´Or a bývalý chilský prezident Miguel Juan Sebastián Piňera.

Pro otevření odkazu na webových stránkách SO MODRÉ HORY
s bohatou fotogalerií a videem z produkce Vinařství Lacina * klikněte ZDE

Zdroj: SO Modré Hory; www.modrehory.cz / 13.6.2022