Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Zahráli „Na lidovou notu“, chtěli tak přivítat jaro

Koncert „Na lidovou notu“ – tak jsme, společně s Janem Míchalem ml. a Jitkou Břízovou, nazvali koncert konaný první dubnové nedělní odpoledne. Uskutečnil se v prostorách Ekocentra Trkmanka Velké Pavlovice, kde nám personál pod vedením Zity Dvořákové vychází mile vstříc a podporuje kulturní život obce. 

Lidovou tematikou jsme chtěli přivítat jaro. Vybrali jsme proto hudbu českých skladatelů Bedřicha Smetany s jeho krásnou skladbou pro housle a klavír „Z domoviny“, „Slovanské tance“ ve čtyřruční klavírní úpravě od Antonína Dvořáka, důvtipné písně Bohuslava Martinů, písně s tuplovanou moravskou lidovostí od Leoše Janáčka a mnohé jiné. Nechyběly tance od zahraničních skladatelů Johanesse Brahmse, Bély Bartóka a slavný Montiho Čardáš.

Koncert byl dalším z řady vystoupení, které jsme společně uspořádali. Společně hrajeme už druhým rokem a plánujeme pokračovat. Je to pro nás příležitost se sejít, zahrát si. Já a Honza už působíme mimo Velké Pavlovice. Jitka se naopak přistěhovala do Kobylí. Pro mne, nyní už kroměřížskou občanku, a Honzu, studujícím na pražské HAMU, je však důležité se kulturně do Pavlovic vracet a živit místní kulturu nejen klasickou hudbou. Máme společný názor, že Velké Pavlovice mají krásné prostory pro kulturu, které je škoda nevyužít.

Proto se můžete těšit na naše další koncerty a vystoupení. Tím možná nejbližším bude Meruňkobraní 2. července 2022 opět na místním ekocentru, kde budeme hrát program k představování vín.

Ekocentrum Trkmanka * Koncert „Na lidovou notu“ - hudební vítání jara

Text: Eliška Minářová (rozená Vomáčková) / Foto: Soukromý archiv Elišky Minářové / 11.4.2022