Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Zahrádkáři a vinaři navštívili Rakousko

Každoročně mají možnost naši vinaři a zahrádkáři navštívit zajímavá místa a získat nové zkušenosti a poznatky z jiných oblastí a zemí. Po návštěvě Slovenska v květnu letošního roku bylo dalším cílem Rakousko a konkrétně oblast Wagram.

Prvním cílem cesty, se stal překrásně řešený areál ukázkových zahrad v Tullnu. Ten zaujal příznivce okrasných stromů, květin a zahradní architektury.Na téměř 10 hektarové ploše se nachází několik ukázkových řešení zahrad. Můžete se zde setkat se zahradou mytýlí, japonskou, růžovou, selskou a mnoha dalšími.

Naopak dvě citlivě zvolená vinařství - první Weingut Mehofer v Neudeggu, zakládající se na třistalet staré historii, a naopak druhé Stadler ve Falkensteinu, s historií jen pár let, ukázala rozdílnost ve filosofii majitelů těchto vinařství. Srovnání tradičního a moderního byla poučením pro naše vinaře a zároveň i podnětem k zamyšlení či inspiraci.

 

Několik snímků zachycuje jen malou část z programu a může být pro mnohé pozvánkou k návštěvě našich sousedů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26-08-2009