Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

ZAHRÁDKA V OBLACÍCH, na Ekocentru Trkmanka

Když se řekne ekocentrum, vybaví se nám příroda. Když se řekne příroda, vybaví se nám zelená a nebo rovnou zeleň. A to na každém kroku, všude, kam jenom oko dohlédne. Dokonce i z ptačí perspektivy, na střeše. Přístavba Ekocentra Trkmanka je už skoro dokončená. Obvodové zdi jsou obloženy dřevem, mohou tedy při troše fantazie evokovat strom a koruna? Tu bude připomínat pohled na střechu, až se zazelená.

V současné době je na rovnou střechu nové budovy Ekocentra Trkmanka ve Velkých Pavlovicích navážena zemina a okrasné kamínky. Buduje se zde podklad pro zelenou zahrádku. Pěstovat se zde budou rozličné rostlinky, skalničky, bylinky. 

Že si něco takového nedokážete přestavit? Jak se popravdě říká, všechno tu už jednou bylo… Na střechu plnou kytiček se můžete podívat třeba ve firmě Sonnentor v nedalekých Čejkovicích * pro pár snímků pro představu klikněte ZDE.

Jak se podobná zahrádka v oblacích buduje v těchto dnech na velkopavlovickém ekocetru se můžete podívat v přiložené fotogalerii. 

Karolína Bártová

 


 

 

Fotogalerii z budování zahrádky na střeše nové budovy přístavby
Ekocentra Trkmanka otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Jan Havránek

 

 


08-07-2015-BK