Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Zahájení plesové sezóny v režii krojovaných

„Od nejmenších po nejmenší!“ I tak by se dala charakterizovat letošní plesová sezóna ve Velkých Pavlovicích. Ta byla jako každoročně odstartována Krojovým plesem, který v souladu s letitou tradicí zahajují děti z folklórního souboru Sadováček při MŠ Velké Pavlovice. Děti nacvičily pod vedením paní učitelek Zdeňky Pláteníkové a Radky Klaškové zbrusu nové pásmo, prostřednictvím nějž se jim podařilo roztančit první ples roku 2011.

Dalším dlouho očekávaným bodem programu bylo předtančení Slováckou besedou v podání mládeže z Velkopavlovické chasy. Večerní taneční zábavu zpestřenou nejen nádhernými slavnostními kroji, tancem, písní, folklórem, ale i bohatou půlnoční tombolou, doprovázela dechová kapela Sokolka.

A proč plesová sezóna „od nejmenších po nejmenší“? V roce 2011 bude velkopavlovická sokolovna hostit celkem devět plesů. První z nich - tedy Krojovaný, který se uskutečnil v sobotu 8. ledna 2011, zahájily děti ze Sadováčku. Téměř poslední ples bude taktéž patřit dětem a také maskám. V neděli dne 6. března bude letošní plesová sezóna symbolicky ukončena dětskou maškarní diskotékou. Ten, kdo si rád zatančí v rytmu divokého westernového západu, si může přijít na své ještě na Country bálu a to v sobotu 19. března. Tím bude letošní plesání definitivně ukončeno.

Karolína Bártová

 

V mezidobí můžete navštívit následující plesy a bály.
Na všechny Vás srdečně zveme!

 

22. ledna   *   MYSLIVECKÝ PLES
29. ledna   *   VINAŘSKÝ PLES
5. února   *   SOKOLSKÝ ŽUPNÍ PLES
11. února   *   PLES GYMNÁZIA VELKÉ PAVLOVICE
19. února   *   SPOLEČENSKÝ PLES MODRÝCH HOR
5. března   *   ŠIBŘINKY – MAŠKARNÍ BÁL
6. března   *   DĚTSKÁ MAŠKARNÍ DISKOTÉKA
19. března   *   COUNTRY BÁL YMCA RAKVICE

 

Fotogalerii z KROJOVÉHO PLESU 2011 otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2011 Milán Pecka

 

09-01-2011-BK