Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Zahájena stavba bezbariérových chodníků

V pondělí 28. července započala stavební firma Stavba a údržba silnic Břeclav s bezbariérovou úpravou chodníkových ploch, vjezdů a přechodů pro chodce v ulicích Hlavní, Brněnská, Dlouhá a Náměstí 9. května. Jedná se o úsek od Vinařství Baloun, přes autobusové nádraží až po radnici na Náměstí 9.května.

Město Velké Pavlovice se zapojilo do programu Mobility, podporovanému Úřadem vlády ČR. V rámci této aktivity budou postupně ve městě vytvořeny bezbariérové trasy, které spojí nejvýznamnější veřejné budovy a instituce ve městě a umožní tak výrazné zlepšení mobility a bezpečnosti osob s omezenou schopností pohybu a orientace.

Vybudování bezbariérových tras je rozděleno do několika etap a úseků. Město Velké Pavlovice získalo pro rok 2014, na základě úspěšné žádosti o dotaci, podporu pro výše uvedený úsek označený jako I.etapa trasy“A“. Má celkovou délku 1,064 km a zahrnuje plochu rekonstruovaných chodníků o výměře více než 2.000 m². V rámci programu mobility poskytuje SFDI dotace na stavbu a rekonstrukci bezbariérových tras až do výše 85 % z uznatelných nákladů. Předpokládaný termín ukončení této akce je stanoven na 15. září letošního roku.

Ing. Pavel Procházka


Fotogalerii ze stavby I. etapy bezbariérových chodníků
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Věra Procingerová

 

29-07-2014 PV