Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Žáci ZUŠ mají za sebou šňůru vánočních besídek

Předvánoční čas, to jsou mimo mnohé jiné také písně, koledy a hudba vůbec. V tomto nostalgickém pohádkovém čase navštěvujeme více častěji než kdy jindy během roku nejrůznější koncerty, divadelní představení a jiné kulturní akce. A velmi rádi také zavítáme na besídky našich dětí, které navštěvují hudební obor Základní umělecké školy ve Velkých Pavlovicích. 

O letošním adventu se tyto besídky konaly hned na třech místech. Tradičně jako v letech minulých v podkrovním výstavním sále na radnici, v koncertním společenském sále Ekocentra Trkrmanka a pro tento rok premiérově také v prostorách nového Hotelu Lotrinský, který sídlí v nádherně zrekonstruované budově starobylé tereziánské sýpky.

Všechny tyto prostory rozezněly nejrůznější hudební nástroje, děti však nejen hrály, ale také zpívaly a některé z nich sehrály i malá divadelní představení. 

Všem malým vystupujícím zaslouženě patří velký obdiv a dlouhý potlesk, jejich rodičům pak upřímné poděkování za podporu a motivaci a vyučujícím za ohromný kus práce, zápal a nadšení. Není vůbec jednoduché takové představení nacvičit a zorganizovat. Každá besídka vyžaduje nové nápady, výběr zajímavých skladeb, jejich úpravy a nekonečné hodiny pilného nacvičování.

Nyní již mají žáci naší ZUŠ besídky za sebou, určitě z nich spadla tréma a hlasitě s úlevou si oddechly. Ne však na dlouho. Už v polovině ledna je čekají pololetní zkoušky (v týdnu od 14. do 18. 1. 2019), na které se musí pečlivě připravit. Hudba je radost, současně však velká dřina a nekonečná práce… stále je co zdokonalovat.

Všem přejeme radostné vánoční svátky
a hlavně hodně zdraví do nadcházejícího roku 2019!

ZUŠ * Vánoční besídky žáků školy

Text: Milena Karberová & Karolína Bártová / Foto: Milena Karberová, Olga Strýčková, Hana Fůkalová / 20.12.2018