Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Žáci si vystříleli v Ratíškovicích zlaté a bronzové místo

Členové střeleckého kroužku při Základní škole Velké Pavlovice pod vedením pana Eduarda Poulíka se zúčastnili střeleckých závodů v Ratíškovicích. Dvě družstva ve složení Nikolas Janás, Ondřej Bank, Stanislav Prát a Víťa Holacký soutěžila ve třech střeleckých disciplínách - střelba na klasický vzduchový terč, střelba na terč za nestandardních podmínek a střelba na padající terče za co nejkratší dobu.

U prvních dvou stanovišť byl počet bodů dán zásahy v terči, kdežto u třetí disciplíny se jednalo o čas. Kdo sestřelil všechny terče jako první, získal nejvíce bodů. Tato disciplína připomíná trošku dnes tolik populární biatlon. Souběžně s hlavním závodem probíhal doplňkový závod z airsoftových zbraní a to bylo něco pro kluky.

A jak to dopadlo? Naše družstvo ve složení Nikolas Janás a Ondra Bank se umístilo na prvním místě s celkovým počtem 282 bodů, kde 262 hoši získali ze střelby z 300 možných a 20 bodů za nejrychlejší střelbu v třetí disciplíně. Druhé družstvo Stanislav Prát a Víťa Holacký obsadili třetí příčku.

Poděkování patří prvořadě panu Haluzovi, vedoucímu střeleckého kroužku v Ratíškovicích, za vzornou organizaci celé soutěže a panu Poulíkovi, vedoucímu velkopavlovického kroužku, za přípravu našich žáků.

Odveta je naplánovaná na domácí půdě ve Velkých Pavlovicích ještě do konce školního roku.

 

Ing. Lenka Bukovská, Základní škola Velké Pavlovice * www.zs.velke-pavlovice.cz 


04-04-2016-BK