Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Žáci poznali příběh Sluneční soustavy

Žáci 6. ročníků navštívili nově zrekonstruované Planetárium v Brně na Kraví hoře a to sice hned dva pořady pro základní školy. Námětem a obsahem obou byla Sluneční soustava.

První pořad byl pod názvem "Příběh Sluneční soustavy", který byl prezentován formou přednášky v exploratoriu. V sále exploratoria se pomocí velkoplošných ilustrací, jedinečného vizuálního systému, interaktivních i mnoha dalších vzácných exponátů vydali žáci na cestu Sluneční soustavou.

Sáhli si na meteorit o váze 21 kg, který dopadl asi před milionem let na území severního Švédska. Pohráli si s několika kinetickými experimenty a seznámili se třeba s tím, jak obíhají umělé družice kolem Země anebo jak rozhoupat Foucaltovo kyvadlo. Někteří neodolali a zvážili se také na různých planetách a některých hvězdách.

Druhý pořad byl potom prezentován v digitáriu, kde se na simulované hvězdné obloze žáci seznámili s jednotlivými planetami, jejich hmotností a oběžnou drahou.Mnozí teprve nyní poznali, že Mars má naoranžovělou barvu a Jupiter že je žlutobílý.


Fotogalerii z návštěvy planetária otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto ©  2014 Archiv ZŠ Velké Pavlovice

 

07-03-2014 PV