Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Žáci 2.A byli první! A vyrazili do PROUDU, jako Trosečníci

Tak jsme to vyhráli! Odměnou nám byl zájezd do lanového centra PROUD v Brně. A co vlastně? Soutěž ve sběru víček od PET lahví!

Jeli jsme vlakem, takže pro některé druháky už byla zážitkem jenom ta cesta. Program, který jsme absolvovali, měl název Trosečník. Žáci byli rozděleni do skupinek, každá skupinka měla svou instruktorku. Celým programem nás provázel  „trosečník“  z pustého ostrova, který dětem zadával úkoly.

Musely podojit kozu (samozřejmě ne živou), nasbírat plody k obživě, nanosit životodárnou vodu apod.. Když vše splnily, vydaly se na cestu z ostrova. Byl pustý a malí trosečníci  museli zdolat divočinu.

To už jsme se přesunuli na lana. Očekávaná panika a strach z výšky se nedostavil. Každý chtěl vylézt o kousek výš než ten před ním, takže během pár minut se už pohybovali ve výškách mnoha metrů nad zemí. 

Jakmile slanili na zem, už lezli celí nadšení znovu nahoru. Závěrem se na obzoru objevila loď a my jsme se i s hlavním trosečníkem konečně mohli pustit na cestu do civilizace.
Žáci byli neskutečně nadšení a myslím, že to byl pro ně zážitek na celý život. Soutěžit se přece jenom vyplácí.

Poděkování určitě patří Ing. Lence Bukovské, která celou akci zorganizovala.

Mgr. Dagmar Šmídová, třídní učitelka 2.A

 

Něco málo autentických zážitků z pera druháčků...

V úterý 19. 6. 2012 jsme jeli do lanového centra PROUD v Brně. Když jsme dorazili na místo, bylo to tam hezké. A ještě lepší byla zábava. Hráli jsme si na trosečníky, kteří  ztroskotali jsme na ostrově. Mysleli jsme, že jsme tam sami, ale byl tam i Robinson. Nakreslil nám mapu ostrova a museli jsme překonávat různé překážky. První m úkolem bylo sázení semínek, potom jsme stavěli stan, přenášeli ovoce a vodu, dojili kozu a vodili ovce. Když jsme vše splnili, šli jsme si obléct lezecké postroje a přilby. Každý dostal dvě vlaječky, které musel pověsit někam do výšky. A všichni jsme lezli nahoru a dolů jsme skákali. Létali jsme jako andílci. Sloupy byly vysoké aspoň 10m, ale byli  jsme jištěni lanem. Bylo to super!

Matěj Prokeš, Anna Drápalová, Matěj Kocmánek, Hanka Bálková a Eliška Konečná, 2.A

 

Fotogalerii třídy 2.A v lanovém centrum PROUD v Brně
otevřete kliknutím na společné foto...

 

Foto: Archiv ZŠ Velké Pavlovice

 

22-06-2012-BK