Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Žáci 1. stupně v Janáčkově divadle

V úterý 17. ledna 2012 navštívili žáci 1. stupně brněnské Janáčkovo divadlo a shlédli představení Sněhurka sedm trpaslíků. A jak se jim baletní představení líbilo? Divadlo pro žáky 1. stupně pohledem zúčastněných...


Dne 17. ledna 2012 jsme se díky předmětu Kulturní výchova měli možnost podívat do Janáčkova divadla na baletní představení Sněhurka a sedm trpaslíků.

Děj příběhu pojednává o Sněhurce, zlé královně a sedmi trpaslících. Královna chtěla být ze všech nejkrásnější, přikázala proto jednomu z poddaných, aby zavedl Sněhurku do lesa a tam ji popravil. Poddaný ale věděl, že je královna zlá a Sněhurka má zlaté srdce. Vše ji pověděl a přikázal jí, aby utekla co nejdál od zámku a schovala se. Sněhurka šla hluboko do lesa, kde byla obklopena lesními zvířátky, najednou uviděla chaloupku sedmi trpaslíků. Ti ji uvítali a nechali u sebe bydlet. Díky kouzelnému zrcadlu zlá královna zjistila, že Sněhurka žije a tak se přestrojila za stařenku a Sněhurku otrávila jablkem. Sněhurku zachránil princ, který ji svým polibkem probudil a jak už to v pohádkách bývá, žili spolu šťastně až do smrti.

V Janáčkově divadle se mi moc líbilo. Uchvátily mě obrazy, které lemovaly chodby Janáčkova divadla. Po příchodu do sálu mě překvapilo velké hlediště a krásné jeviště. Jsem moc ráda, že jsem měla díky naší škole možnost podívat se na toto baletní představení. Moc se mi to líbilo, určitě bych se do Janáčkova divadla podívala znovu.

Michaela Barvíková, 5.B

 

 

30-01-2012 PV