Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Záchranářští psi hledali zasypané osoby v troskách kina, naštěstí jen cvičně

V neděli dne 21. února 2021 si mohli ve Velkých Pavlovicích vyzkoušet svou práci psovodi. Za tímto účelem využili trosky, které se po demolici nachází na místě, kde ještě před pár týdny stála stará budova místního kina. 

Psovodi a jejich záchranářští psi se specializují na hledání osob uvězněných v troskách, například zasypaných v dolech nebo při živelných katastrofách.

Do sutin se řádně ukryje figurantka a ještě než jsou vypuštěni psi, několik minut tam zůstává, aby místo získalo dostatečnou pachovou stopu. Jakmile je pes vypuštěn, chvíli sutiny obíhá, větří, nachází stopu a vyráží zcela najisto. Za kratičký okamžik se zastaví se u místa, kde je schovaná figurantka, začne hlasitě štěkat a nepřestane, dokud nepřijde psovod.

Je škoda, že je demolice již ve velmi pokročilém stavu a neposkytovala větší možnosti pro úkryt figurantů. Psovodi byli ale nadmíru spokojeni, s terénem a hlavně se svými psi, kteří si mohli znovu procvičit své schopnosti.

Město Velké Pavlovice * Záchranáři a jejich psi využili sutiny kina ke cvičení

Text: Oldřich Otáhal & Karolína Bártová / Foto: Oldřich Otáhal / 22.2.2021