Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Za vítězství v soutěži v ruském jazyce do Ruska

Jazykový pobyt v Petrohradu 27. 10. - 2. 11. 2014. Jazykový pobyt pro vybrané studenty Gymnázia Velké Pavlovice (celkem 9 studentů) se uskutečnění na pozvání magistrátu Petrohradu, Vasileostrovského rajonu, a za organizační podpory občanského sdružení Kovčeg-Archa. Proč studenti tento pobyt získali?

*        za opakované úspěchy v soutěži v ruském jazyce  ARS Poetika  - Puškinův památník. Každoročně se ruštináři umístili v regionálním kole v Brně na předních třech místech
(v letech 2010, 2011, 2012, 2013, 2014), jako vítězové čtyři roky po sobě postoupili do celostátního kola, kde si od poroty vysloužili mimořádné ocenění (od 2011 každoročně), a to  i  ve více kategoriích (za kolektivní vystoupení 1x, v sólové recitaci Lubomír Krůza 3x, Vojtěch Antoš 2x, Viola Krausová 1x, v hudební kategorii Vanesa Hurtíková a Nela Škrobáková)

*        vítězství v celostátní soutěži - Nikdo není zapomenut, nic není zapomenuto (2014) převzali ocenění z rukou velvyslance Ruské federace (Lubomír Krůza, Aneta Bajková, Veronika Listová, Jana Lorenzová)

*        za výborné výsledky v ruském jazyce

*        pro tyto studenty: Martina Svozila, Veroniku Listovou, Lucii Crhákovou a Violu Krausovou z Velkých Pavlovic, Vojtěcha Antoše z Němčiček, Anetu Bajkovou z Milovic, Lubomíra Krůzu z Hustopečí, Janu Krškovou z Velkých Bílovic

Studentům je za odměnu hrazeno magistrátem Petrohradu výuka a poznávací exkurze, ubytování a strava. Dopravu hradí dětem rodiče sami.

Osobně mám velkou radost z úspěchu svých studentů v soutěžích v ruštině
a výjimečné možnosti zúčastnit se jazykového pobytu. Pobyt je odměnou za jejich úspěch a nadšení, přesto se na jeho úhradě musí částečně podílet sami.  Jsem velmi vděčná Městu Velké Pavlovice, Sdružení rady rodičů při Gymnáziu Velké Pavlovice, vedení gymnázia, firmám LOMAX, STAVEBNINY VAJBAR, projekční kanceláři Ing. Vladimír Lorenz, Vinařství V & M Zborovský za finanční příspěvek na úhradu  letenky do Petrohradu. Tímto všem děkuji za podporu studentů našeho gymnázia.

Mgr. Jana Lorenzová, učitelka ruštiny

 

Studenti Gymnázia Velké Pavlovice na Puškinově památníku 2014

Foto © 2014 Archiv Masarykovy univerzity

 

18-09-2014 PV