Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Za reprezentaci školy - den na letecké základně

Gymnázium a Základní škola Velké Pavlovice přijali v úterý 19. června 2012 pozvání na 22. základnu letectva Náměšť nad Oslavou, které jim bylo předáno při odhalení pamětní desky plukovníka Josefa Pavelky.  Celkem čtyřicet vybraných studentů dostalo možnost za odměnu prožít den na letecké základně. Doprovod jim dělali ředitelé obou škol PaedDr. Vlastimil Kropáč a RNDr. Ludvík Hanák a zástupci města místostarosta Ing. Zdeněk Karber a radní Ing. Jaroslav Benda Ph.D.

Vojáci studenty provedli vzpomínkovou síní, ukázali jim leteckou techniku v hangárech i pod širým nebem. Žáci si mohli letadla prohlédnout nejen zvenku, ale dostali možnost usednout za knipl letounu L-39 Albatros i vrtulníku Mi-24/35, čehož neváhali využít. Dozvěděli se také, proč každé letiště musí mít vlastní hasiče nebo jak jsou při startu a při přistávání letadel  důležití sokolníci se svými dravci.

Věra Procingerová

 

Fotogalerii z letecké základny otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2012 Ing. Zdeněk Karber

20-06-2012 PV