Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Za okny je jako v zimě, ale na Trkmance to žije svátky jara

Jako již předchozí dva roky jsme se ve čtvrtek 2. dubna na ekocentru připravovali na příjemné prožití svátků Velikonoc, svátků jara. I když venku řádilo aprílové, spíše vánoční počasí, v teple ekocentra po celý den trávily děti z denního příměstského kurzu velikonočními přípravami.

V dopoledním čase s našimi lektorkami tvořily krásné zajíčky, zdobily polystyrenová vejce, připravovaly stojánky na ubrousky ve tvaru zajíčka, v odpoledním bloku se díky paní Marii Šmídové seznámily s malováním vajíček velkopavlovickou technikou a v suterénu procvičily svou zručnost a prověřily zdatnost Stanislava Horáčka a Radka Nesvadby při pletení žíly z vrbových proutků. Po celý den o ně bylo postaráno chutnými svačinkami a vynikajícím obědem.

Odpoledne se překlenulo do podvečera a děti z příměstského kurzu vystřídaly děti s maminkami, tatínky, babičkami, a v rámci velikonoční dílničky bylo rušno až do  večerních hodin.

Počet nazdobených vajíček, upletených žil a vrbových věnečků je těžko definovatelný, protože všichni, malí i velcí, se zaujetím zkoušeli všechny techniky. Někdo si přinesl dokonce vyfouknutá vajíčka i z domu, někdo odcházel (i děvčata :-) ) se třemi žilami.

A ani dnes nechyběla televize - další pokračování obnovy a udržování tradic přijela natočit Brněnská televize. Vysílání v pátek 3. dubna 2015 v 18:15 hod pravděpodobně díky brněnskému vysílacímu kanálu neuvidíme, ale určitě se reportáž objeví v internetovém či facebookovém vysílání. Potěšilo nás sdělení, že reportáž o žehlení krojových sukní měla velký úspěch, jak v televizním vysílání, tak na facebooku.

Letošní velikonoční tvoření je za námi, ale již nyní jsme se domlouvali,
co bude tématem příštího ročníku a určitě se máte na co těšit.

Přejeme všem příjemné prožití velikonočních svátků, snad i brzký návrat jara!

 

Za tým Ekocentra Trkmanka Zita Dvořáková * www.ekocentrum-trkmanka.com


 

Fotogalerii z velkonočních dílniček a příměstského kurzu pro děti na Ekocentru Trkmanka
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Archiv Ekocentra Trkmanka Velké Pavlovice

 

 


03-04-2015-BK