Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Za chutí burčáku po Modrých Horách

První zářijová sobota patřila již tradičnímu, letos již sedmému, PUTOVÁNÍ ZA BURČÁKEM a kde jinde než po MODRÝCH HORÁCH. Tak jako v předchozích ročnících, tak se i letos dalo startovat ze všech obcí Modrých Hor. Nejvíce nadšenců se sešlo na oficiálním startu - v turistickém areálu u rozhledny Slunečná ve Velkých Pavlovicích. Zde byla tato akce za přítomnosti starosty města Velké Pavlovice Ing. Pavla Procházky a managera DSO Modré Hory Ing. Přemysla Pálky zahájena.

Již před devátou hodinou se začali trousit první nedočkavci a za chvíli tu bylo pěkně živo. Letošní ročník nabízel 10 razítkovacích míst, 10 zastavení, která měla pro účastníky připravený nejen burčák za razítko do mapky, ale také různé místní speciality.

Ve Velkých Pavlovicích se „štemplovalo“ pod Slunečnou a v úkrytu vinného baru společnosti Vinium, a.s., v Němčičkách vítaly Ovčí terasy a Slovácký dvůr, v Bořeticích Obecní sklep a Sklep U Nováků, v Kobylí Obecní muzeum se stánkem U Tetiček a Vinařství Herzánovi, na Vrbici pak Sklep U tří růží a stánek Vinaři Vrbice, kde byl také oficiální cíl.

Tam, v lokalitě vinných sklípků na vrbecké Stráži U Větřáka, byly již od třinácté hodiny odpolední otevřené sklepy místních vinařů a stánek s různými tekutými i jinými dobrotami. Nechyběla ani tombola o nejen burčákové ceny, a pak už se všichni poutníci :-) dočkali zábavné scénky v podání místních ochotníků Zarážení hory prokládané krásnými písničkami Mužáků z Vrbice. Příjemnou atmosféru zpříjemňovala i Beseda u cimbálu.

Děkujeme všem příznivcům za účast a těšíme se na další setkání!
Velmi také děkujeme za sponzorství velkopavlovickým firmám - Vinium, a.s. a Vinařství V&M Zborovský.

 

Eva Bauerová, www.modrehory.cz


 

Fotogalerie * Putování za burčákem po Modrých Horách 2014, VII. ročník

Otevření fotogalerie I. * po kliknutí ZDE
Otevření fotogalerie II. * po kliknutí ZDE

 Foto © 2014 Eva Bauerová & Přemysl Pálka

 

 

 

08-09-2014-BK