Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Za burčákem s větrem o závod

Na letošní rok připadl jubilejní 10. ročník stále oblíbenějšího modrohorského PUTOVÁNÍ ZA BURČÁKEM. Dvanáct zastávek nabízelo ochutnávku různých druhů burčáku či vína, a když jste odolali a zdolali všudypřítomný a neúnavný vítr, mohli jste si pochutnat na tradičních krajových specialitkách. 

Na oficiálním startu, v turistickém areálu pod rozhlednou Slunečná ve Velkých Pavlovicích, byla v devět hodin za přítomnosti starosty města Velké Pavlovice pana Jiřího Otřela, starosty obce Kobylí a předsedy svazku Modré Hory v jedné osobě pana Pavla Kotíka a manažera svazku Přemysla Pálky akce zahájena.

Ve Velkých Pavlovicích vedla trasa ze Slunečné do vinného baru Vinium, kde byla možnost shlédnout také výrobní prostory této velké vinařské společnosti, dále do známého vinařství V&M Zborovský a vinařství Reichman & Reichman, v Němčičkách vítalo Vinařství ZD Němčičky, v nedalekých Bořeticích Rodinné vinařství Jedlička a Vinařství Novák, v Kobylí pak vinařství Herzánovi, vinařství Vajbar, rodinné vinařství Čotek a synové a minout jste nemohli vyhlášené zastavení U Tetiček v obecním muzeu. 

Na Vrbici, kde putování končilo a poslední razítko čekalo ve Vinařství Bočko, byly pro poutníky otevřené sklepy, nejen (ne)vinná tombola a scénka Zarážení hory v podání Mužáků z Vrbice prokládaná krásnými písněmi. Na závěr nemohla chybět oblíbená a už tradiční beseda u cimbálu :-).

Děkujeme všem příznivcům za účast a těšíme se na další putování!

Velký dík patří našim sponzorům: Nadace Partnerství Brno, Vinaři Vrbice, Penzion U 3 růží Vrbice a v neposlední řadě Vinium a.s. Velké Pavlovice a Vinařství V & M Zborovský.

Modré Hory * Putování za burčákem po Modrých Horách

Text: Eva Bauerová, DiS. - Modré Hory / Foto: Olřich Otáhal / 13.9.20173.5.2017