Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Za BURČÁKEM do MODRÝCH HOR, letos už po páté

Již po páté si vyrazili milovníci pohodové cyklistiky na oblíbenou vinařsko-cykloturistickou akci Putování za burčákem po Modrých Horách. Startovalo se tradičně první poprázdninovou sobotu, dne 8. září 2012. Cyklisté i pěší měli opětovně možnost projet se krásnou přírodou v oblasti Modrých Hor, kde sídlí obce Bořetice, Němčičky, Kobylí, Velké Pavlovice a Vrbice.

Trasa byla dvojí, stejně jako v loňském roce. Základní modrohorská okruhová dlouhá 32 km a modrohorská neokruhová zkrácená měřící 25 km.

Všechny pořádající obce nabízely lákavé doprovodné programy. Vinaři otevřeli své sklepy a zvali na ochutnávky burčáku a vína. Jedlíkům se zavděčily např. Tetičky z Kobylí z Klubu přátel historie nabízející typické krajové speciality – různé druhy pomazánek, belešů, štrúdlů apod.. A v cíli „na“ Vrbici pak navíc všechny čekala příjemná odměna – jak jinak než pravý vrbecký burčák. Jelikož Vrbice byla cílovou zastávkou, mohli se návštěvníci putování zúčastnit akce Zarážení hory s otevřenými sklepy.

Velké množství z účastníků putování si nenechalo ujít možnost podívat se přímo na hity letošního roku. Těmi jsou velkopavlovické Ekocentrum Trkmanka, Vinné sklepy Františka Lotrinského, a. s. a sklepní ulička Pod Starou horou s dominantními „tančícími, či chcete-li „opilými“ sklepy.

Ani letošní ročník se neobešel bez slavnostního zahájení v Turistickém areálu Nad Zahradami s rozhlednou Slunečná, kde samozřejmě nechyběli členové Dobrovolného svazku obcí Modré Hory z Velkých Pavlovic. Starosta Ing. Pavel Procházka, místostarosta Ing. Zdeněk Karber a manažer DSO Modré Hory Ing. Přemysl Pálka, kteří společnými silami akci odstartovali. 

Trasa modrohorské cyklostezky nabídla všem cca registrovaným 500 účastníkům putování roku 2012 spoustu zážitků. Podívat se na vinorodou krajinu bylo možné hned z několika vyhlídek, z rozhledny Slunečná ve Velkých Pavlovicích, z rozhledny „pod“ Kraví horou v Bořeticích, z nejvyššího vyhlídkového místa Vrbice a několika dalších.

Z počátečních ranních mračen se ze sobotního dne postupně staly až „tropy“ dosahující téměř ke 40 stupňům. V. ročník Putování za burčákem po Modrých Horách je již historií. Těšme se tedy na další ročník.

Děkujeme všem, kteří pomohli ke zdaru této cykloturistické akce.

 

Ing. Přemysl Pálka, DSO Modré Hory

 

Fotogalerii z V. ročníku PUTOVÁNÍ ZA BURČÁKEM PO MODRÝCH HORÁCH
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2012 Ing. Přemysl Pálka & Ing. Zdeněk Karber

 

 

10-09-2012-BK