Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Z Trkmanky do terénu "Po stopách našich předků"

V termínu od 7. do 11. července 2014 se na Ekocentru Trkmanka konal letní přírodovědný příměstský kurz na téma „Po stopách našich předků“. Hlavní vedoucí Pavla Škrabalová nachystala pro děti bohatý program, s kterým jí pomáhala Yveta Košťálová. První den se děti vydaly prozkoumat kontribučenskou sýpku a zámeček, který nyní funguje jako ekocentrum. Na začátku děti také dostaly celotýdenní úkol, namalovat zámeček. Všechny výtvory se opravdu moc povedly.

Další den byl inspirovaný „meruňkami“ ve Velkých Pavlovicích. Děti si vytvořily oranžový kšilt a zjistily něco o tomto ovoci. Třetí den, jsme se jako „vinaři“ vydali na prohlídku moderního vinařského provozu Šlechtitelské stanice vinařské a Penzionu André, po cestě jsme se stavili v historickém sklepě rodinného vinařství Suský. Ještě nás čekala zastávka za nejstarším meruňkovým stromem ve Velkých Pavlovicích, který zde roste již 99 let.

Čtvrtý den jsme se vypravili po stopách kriticky ohroženého zvířete sysla obecného a to k biocentru Zahájka. Vyzkoušeli jsme si mapovat jejich nory pomocí GPS. V pátek jsme měli krojové veselí, každý si přinesl z domova něco, co patří ke kroji. Se svými úlovky jsme se vzájemně pochlubili a nakonec jsme se vydali za paní Valnou podívat se, jak se takový kroj obléká.

Týden utekl jako voda a my se rozloučili. Škoda, že byl tak krátký, ale věříme, že se dětem u nás líbilo a těšíme se na další setkání.

Yveta Košťálová


 

Fotogalerii z příměstského přírodovědného kurzu "Po stopách našich předků"
na Ekocentru Trkmanka otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Archiv Ekocentra Trkmanka Velké Pavlovice

 

 

 

18-07-2014-BK