Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

"Z taháku život neopíšeš..." tvrdí letošní maturanti

Okamžik, kdy připíná třídní profesor studentovi na klopu saka či na okraj výstřihu svěžích dívčích šatů stužku se slůvkem „Maturant“, letopočtem a nezbytným mottem, se nezřídka stává jedním z těch, který se nesmazatelným písmem zapíše do paměti každého z nás.  Je to chvíle přelomová, je to pomyslný most mezi dětstvím a dospělostí, mezi bohémským studentským životem a zodpovědností. Rozverné mládí je najednou postaveno před první obrovskou životní výzvu – je nyní skutečně a plně zodpovědné samo za sebe. Maturita – zkouška z vědomostí středoškolského studenta, zkouška vytrvalosti, přístupu, systematičnosti, pevné vůle … zkouška dospělosti.

Pro letošní školní rok se tuto zkoušku rozhodlo postoupit všech 29 studentů oktávy velkopavlovického gymnázia, kteří pod vedením třídního učitele PaedDr. Jaroslava Kučery oficiálně vstoupili v pátek 30. listopadu 2007 do řad maturantů. Aula gymnázia se v tento den stala svědkem slavnostního stužkování, kde kromě samotných maturantů nechyběl ani ředitel gymnázia PaedDr. Vlastimil Kropáč, učitelé, rodiče, sourozenci a kamarádi. Výjimečnou chvíli podtrhnul svým jímavým vystoupením pěvecký sbor školy pod vedením prof. Hejlové. Celé stužkování bylo řádně zdokumentováno a tak si každý novopečený maturant odnesl kromě krásného zážitku i památku v podobě filmového DVD a fotografií brněnského fotografa Miroslava Hermana.

Studenti si zvolili motto, které již samo za sebe vypovídá o tom, že to s maturitou myslí skutečně vážně 
„Z taháku život neopíšeš …“.

Držme jim palce, aby jim vždy a vše vyšlo bez taháků, zadních vrátek a nápovědy.
Přesně tak, jak si to sami představují. 

 

Ze slavnostního stužkování studentů do řad maturantů ...