Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Z šachového dění

V roce 2013 jsme sehráli poslední utkání proti družstvu Prušánek. V úloze hostů jsme přijeli kompletní a včas, prostě jak to má být. Domácí však měli drobný problém, shodou okolností nebyl přítomen můj soupeř. Utkání začalo, ale proti mně nikdo neseděl. „Chlapi, kde mám soupeře?“, „Už ho šli budit“, „Hmm“. Borec přikvačil, měl ještě 3 atmosféry. Utkání se pro nás vyvíjelo celkem příznivě, brzy jsme vedli 2:0. Můj protihráč vypil 2 půllitrovky kofoly a po 8 tazích mi nabídl remizu. Očividně se mu chtělo ještě spát. Tak to ne „šohaju“, na utkání máš dojít odpočinutý a připravený, něco o tom vím. Hrajeme dál. Další 2 půllitrovky povzbuzujícího nápoje. Celé utkání kolem poledne pomalu končí, vedeme 5 : 2. „Tak jo“, souhlasím s remízou, hrál bych dál, ale nebylo, až na 3 pěšce, více figurek na šachovnici. Soupeř se na mne podíval vše vypovídajícím pohledem a odebral se do hajan. Vítězíme 5,5 : 2,5 a Nový rok uvítáme na „skvělém“ druhém místě tabulky.

Tradiční závěr roku patřil „Štěpánskému turnaji“. Hojná účast 12 soutěžících a 1 diváka (Martin) zaručovala kvalitní boje. Zvolili jsme relativně rychlou hru na 5 minut s přidávání 3 sekund za odehraný tah. Franta Režný procházkově pěšky dorazil z Rakvic, Pavel Horáček přinesl chlebíčky, kávu a čaj máme. Prostě pohoda. Lité a zarputilé boje skončily těsně po obědě. Vítězí Marek Prokůpek, druhé místo Zdeněk Hicl a bronzový stupeň zachvátil Mirek Hlávka. Náladu nám ještě vylepšily drobné ceny, které získal každý z účastníků, mimo diváka, který šel na oběd.

Po Novém roce zahajujeme derby s Břeclaví, bude to moc těžký boj.

Věřím, že budete i nadále potěšeni našimi výsledky a odlehčenými komentáři k dění v šachovém oddíle.

Přejeme všem našim fandům, příznivcům a dalším lidem dobré vůle mnoho zdraví,
štěstí a pohody v novém roce 2014.

 

Držte nám palce i nadále, je pro nás ctí bít se a šířit i nadále slávu a dobré jméno Velkých Pavlovic.

 

Tréninky každý čtvrtek od 18.00 hod. ve společenské místnosti na stadionu Slavoje.

 

Zdeněk Hicl
předseda šachového oddílu


 

Fotogalerii z šachového turnaje otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Ing. Zdeněk Hicl, Ph.D.

 

03-01-2014 PV