Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Z předškoláků prvňáčci aneb Zápis dětí do 1. třídy Základní školy Velké Pavlovice

Zápis dětí do 1. třídy je jedním z důležitých milníků v životě dítěte i jeho rodičů, na které rádi vzpomínáme i v dospělosti. Do Základní školy ve Velkých Pavlovicích přišli zapsat rodiče své děti 20. dubna 2023. 

Ve vyzdobených třídách 1. stupně na budoucí školáky čekali učitelé s panem ředitelem Mgr. Michalem Rilákem a s paní zástupkyní Mgr. Halkou Buryovou. Žáci pátých tříd rodiče provázeli. Na zápis se přišly podívat i paní učitelky z mateřské školy s paní ředitelkou Bc. Olgou Kolářovou.

Během zápisu předškoláci plnili různé úkoly a krátké aktivity, které pomohly určit, zda je dítě připraveno na nástup do školy. Na budoucí školáky čekaly i veselé odměny a hlavně přívětivá slova učitelů, protože ne každý předškoláček měl pro strach uděláno. V přátelské a příjemné atmosféře se rodiče s dětmi seznámili s prostorami školy, kde budou jejich děti trávit mnoho času.

Součástí vkusně vyzdobené školy byl i fotokoutek, kde se mohly děti vyfotit, aby měly na tento výjimečný den památku. V příštím školním roce 2023/2024 budou otevřeny dvě první třídy a každou z nich bude navštěvovat cca 21 žáků. 

Všem dětem přejeme ještě spoustu krásných her ve školce
a 1. září 2023 se na prvňáčky budeme těšit ve škole.

Fotogalerii ze zápisu dětí do 1. třídy Základní školy Velké Pavlovice * otevřete kliknutím ZDE

Text: Mgr. Eva Drienková, Základní škola Velké Pavlovice / 26.4.2023