Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Z nových knih si vybere každý

Z přiloženého seznamu nových knih je zřejmé, že se Městská knihovna Velké Pavlovice zabývala nákupem a zpracováním novinek pro své čtenáře během celých prázdnin. Knihy byly vybrány z kamenného knihkupectví, od prodejce zlevněných knih, z internetové nabídky vydavatelství Moravská Bastei v Brně i z projektu Moravské zemské knihovny Brno, který se jmenuje Česká knihovna.

Z tohoto projektu získává knihovna bezplatně významné české novinky pro dětské i dospělé čtenáře: knihy oceněné cenou Magnesia litera (Anna Bolavá – Do tmy), významné výtvarné (Ondráškova abeceda ilustrátorky Andey Tachezy) a literární projekty (J. W. Procházka, J. Pecinovský, D. Zábranský, P. Krejčiřík, L. Vavrečka, J. Sviták – Šest nevinných). Také knihy reagující na současné palčivé společenské problémy (Iva Pekárková – Pečená zebra + Postřehy z Londonistánu; Martin Bořkovec – Vědomost; Viktorie Hanešová – Anežka).

Oproti dřívějším letošním nákupům dostala nyní jednoznačně přednost beletrie, aby v knihovně nechyběl žádný z letošních čtenářských hitů. Při výběru knížek pro děti jsme doplnili knihy pro teenagery, takže nyní nabízíme řadu nových dobrodružných i detektivních knížek, fantasy, sci-fi, stejně jako romantické knížky pro dívky.

Pro seznam knižních novinek klikněte ZDE


Text: Mgr. Dana Růžičková, knihovnice / 21.9.2016