Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Z myslivny je ŠMOULÍ RÁJ!

A kdo nevěří, ať tam běží! Ale pouze tento týden, od 11. do 15. července 2011, kdy zde probíhá pod hlavičkou Střediska volného času při ZŠ Velké Pavlovice příměstský tábor nesoucí se v duchu modrých skřítků s bílou čepičkou – Šmoulů. Včera, tedy v pondělí, se všech devětatřicet dětí sešlo se svými vedoucími Lenkou Tesařovou, Naďou Slámovou a instruktorkami Terezou Pláteníkovou, Kamilou Kunickou a Karolínou Osičkovou, na „domečku“ zcela poprvé.

Tímto okamžikem se z dětí stali Šmoulové těšící se na táborový týden plný her, soutěží, tvoření, zábavy a smíchu. Chybět nebude ani válečné tažení proti zlému čaroději Gargamelovi a jeho pomocníku Azraelovi a také oblíbený jednodenní výlet. Letos se stane cílem výletníků perla jižní Moravy - pohádkový zámek v Buchlovicích.

Avšak nepředbíhejme a koukněme se, co se dělo na táboře první den. Po ránu se malí táborníci vydali na myslivnu, kde byli rozděleni do tří družinek a jako první úkol dostali vymyslet si názvy. Hned potom si vytvořili podle předem připravených šablon svá vlastnoručně nakreslená a odekorovaná trička, děvčata se Šmoulinkou, hoši se Šmoulou.

Po výborném obědě, který po celý týden připravuje školní jídelna při ZŠ, sehráli táborníci první dvě etapové hry – „Kvíz Taťky Šmouly“ obsahující křížovky a testové otázky a „Ztracení Šmoulové“ spočívající v hledání známých postaviček Šmoulů podle jména po blízkém okolí. Obě hry šly dětem jedna báseň a báječně se bavily. Navíc za úspěšné splnění nepřišel nikdo zkrátka. Jako odměna byly vypsány penízky – šmoulovníky, které na konci tábora smění Šmoulíci s Gargamelem za tajemnou a vzácnou mapu. Ta je dovede do Šmoulího ráje, kde je ukryt pravý a nefalšovaný šmoulí poklad!

V průběhu celého dne děti, krom naplánovaných her, ještě dováděly v areálu myslivny, hrály míčové hry, kreslily křídami a malovaly krásné obrázky Šmoulů.

A jak se malým skřítkům první den ve znamení modré líbil? Jedna z účastnic se vyjádřila přesně takto: „Já půjdu dnes hodně brzo spát, aby bylo už zítra, abych mohla jít na tábor!“ Pro organizátory není lepšího vysvědčení!

 

Bohatou fotogalerii z prvního dne na příměstském táboře ŠMOULÍ RÁJ
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv SVČ při ZŠ Velké Pavlovice

 

12-07-2011-BK