Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Z Londýna míří do Pavlovínu tři diplomy

Moravští a čeští vinaři získali 2 stříbrné medaile, 18 bronzových a 29 diplomů na jedné z nejprestižnějších světových soutěží - Decanter World Wine Awards, která proběhla v Londýně. Odborná jury posuzovala kvalitu našich vín v rekordní konkurenci více než 16 000 vín. Společnou prezentaci moravských a českých vín organizačně zajišťovalo Národní vinařské centrum za finanční podpory Vinařského fondu.


Jedna ze stříbrných medailí putovala k Miloši Michlovskému za jeho Aurelius 2012 výběr z cibéb a druhá do vinařství Reisten za Ryzlink Classic 2013 pozdní sběr. Nejvíce ocenění posbírala firma Bohemia Sekt, která si za svá vína odvezla dvě bronzové medaile a dva diplomy, a také firma Sonberk, jež získala jednu bronzovou medaili a 3 diplomy.

Až srovnání s nejlepšími víny světa v reprezentativním počtu mnoha tisíc vzorků je tím pravým ukazatelem kvality a formátu daného vína. Opakující se skvělé výsledky při takovýchto velkých srovnáních potvrzují, že naše vína světový formát mají a mezi těmi z Francie, Itálie, Španělska či zámoří se rozhodně neztratí. A nejen to. Světoví porotci stále častěji oceňují osobitost našich vín, jež patří díky geografické poloze České republiky a jedinečnému rukopisu našich vinařů k vínům, která vždy vzbudí pozornost,“ komentoval Ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra.

Decanter World Wine Awards (www.decanterawards.com)

Soutěž vznikla v roce 2004, a letošním ročníkem tak slaví dvanáct let své existence mezi nejprestižnějšími a největšími soutěžemi vín na světě. Letos se soutěže zúčastnilo rekordních 16 000 vín. Ocenění na Decanter World Wine Awards slouží nejen jako podpora obchodu úspěšných vinařů doma i v zahraničí, ale také jako signál pro další naše vinaře, aby se neostýchali více prezentovat na mezinárodních soutěžích a pomáhali ještě více posílit povědomí o vysoké úrovni našeho vinařství.

Výsledky vín z ČR - otevřete po kliknutí ZDE

Velkopavlovická společnost Pavlovín byla oceněna třemi diplomy za Rulandské modré, výběr z hroznů 2011, Ryzlink Rýnský, pozdní sběr 2011 a Sauvignon, pozdní sběr 2013.

Ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra

 

Zdroj: NVC


15-06-2015 PV