Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

XI. ročník Přehlídky juniorských dechových hudeb Mirka Pláteníka

V neděli odpoledne 3. června 2018 proběhl v Sokolovně ve Velkých Pavlovicích již jedenáctý ročník Přehlídky juniorských dechových hudeb Mirka Pláteníka.

Program zahájila dechová hudba Základní umělecké školy Velké Pavlovice s uměleckým vedoucím MgA. Zbyňkem Bílkem a kapelníkem Bc. Jakubem Kostrhunem. Kapela hrála v rozšířeném složení o nové muzikanty. Z Kobylí začal jezdit Štěpán Gala a z Hustopečí Matěj Hycl. Pro posluchače známou zpěvačku Lýdii Procingerovou premiérově doplnila Štěpánka Veverková. Kapela představila ve svém repertoáru nové skladby.

Dalším účinkujícím byla Žákovská dechová hudba Mutěňané – Čejkovjané. Jejím uměleckým vedoucím je učitel hudby a lidový skladatel Jaroslav Novák. Muzikanti i zpěvačky přijeli v krásných krojích, a jelikož mladí muzikanti pochází z obcí Mutěnic, Čejkovic, Čejče, Terezína, Kobylí a Vrbice, bylo i na co se dívat.

Trio zpěvaček v písni Kvítek jabloňový doplnil bubeník. Zvládal tak hrát na bicí a zároveň zpívat. Skladbou Naše krásná Moravo hlásky děvčátek potěšily všechny maminky v sále.

Závěrečným hudebním tělesem byl Dechový orchestr Mladá muzika Šardice pod vedením učitele hudby, absolventa kroměřížské konzervatoře Romana Kohoutka. Čtyřicet muzikantů a zpěváků doslova zaplnilo pódium. Nezbývalo než se nechat pohltit množstvím krásných tónů.

Každá píseň pohladila po duši. Pohled na krojované hudebníky potěšil milovníka folklóru. Vždyť to byl jasný důkaz, že dechovka bude věčná.

A kdo nestihl ten letošní roční, bude mít šanci zase za rok přijít na dechovky a strávit velmi příjemné nedělní odpoledne.

XI. ročník Přehlídky juniorských dechových hudeb Mirka Pláteníka

Text: Stanislava Bílková / Foto: Milena Karberová / 6.6.2018