Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Welcome to our English Theatre!

Celý rok jsme se pilně učili, a protože jsme dle slov našeho pana učitele velmi šikovní a pilní žáci, kteří vůůůbec nezlobí…, rozhodl se náš pan učitel již třetí rok za sebou posbírat všechny zbylé nervy, o které jsme ho zatím nepřipravili, a znovu s námi secvičit anglické divadlo.

Říká se, že dřina přináší své ovoce, ale jak se to řekne v angličtině, ztrácíme pevnou půdu pod nohama. Ale důvěra v nás vložená ze strany pedagoga poučí, povzbudí a nezklame.

Přípravy horečně pokračovaly, i když se ještě vůbec nevěděl termín premiéry. Tentokrát se naše divadlo od dvou předchozích lišilo. Scénář jsme si nepsali sami, ale převzali jsme jej z úspěšné a známé televizní show The Nanny (v českém překladu Chůva k pohledání).

Hlavních rolí Maxwella Sheffielda, nenapravitelného, upjatého puntičkáře a až příliš starostlivého otce a Fran Fine, zoufalé a opuštěné podomní prodavačky kosmetiky, která přišla o práci i snoubence, se bravurně chopili Martin Poláček a Terka Osičková. Zbytek z nás, velkých herců, hrajících menší role, jsme se ve svých hereckých výkonech také neulévali.

Když nám pan učitel Kadlec nabídl termín premiéry na den, kdy se ve škole konala akce My všichni školou povinní, byli jsme pravda trochu vyděšení, protože nám onemocněla jedna z hlavních rolí, C.C. Babcock. Role se ale den před představením chopila Nikol Jurášová a zvládla ji velmi dobře. Nejvíce potlesku však sklidila parodie teleshopping Horsta a Peppiho v podání Dominika Panice a Petra Skláře, našich PÁNŮ HERCŮ.

Můžeme jen doufat, že nám nadšení do jazyka vydrží a příští rok se můžete těšit na další ukázku našeho neobvyklého talentu…

Klára Leblochová, studentka tercie Gymnázia Velké Pavlovice


 

Fotogalerii z divadelního představení v angličtině v podání studentů
Gymnázia Velké Pavlovice otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

 

12-06-2014-BK