Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

VZPOMÍNKY A SPANILÁ JÍZDA. Kostýmy a retro kočárky zkrášlily Velké Pavlovice

Napsali o nás * Břeclavský deník, 5.9.2016Výstava retro kočárků se uskutečnila ve Velkých Pavlovicích. Její součástí byl průvod s historickými kostýmy. Ženy prošly ulicemi města.

Test. Hodnocení, které vystihuje výstavu a spanilou jízdu retro kočárků s ženami v historických kostýmech zní: Nezaměnitelné. Půvabné. Říkající si o opakovaní.

Čtenář promine, jde o chyták. Platí všechno. „Podívej se na to, to jsou úplné vzpomínky," ozývá se z hloučku návštěvnic.

V sobotu odpoledne se v areálu klubu Millenium ve Velkých Pavlovicích koná akce, která přitahuje zrak mužů i žen. V místě je přibližně sto kočárků, ve kterých vozily děti matky v minulých desetiletých.

HEZKÉ, ALE NÁROČNÉ

Před třetí hodinou se s nimi ženy vydávají na spanilou jízdu velkopavlovickými ulicemi. Je mezi nimi například Miluše Hanáčková ze Zaječí. „Běžné využití si s tím představit nedokážu. Je to hezké, ale jen na výjimečné chvíle. Velmi těžko se to ovládá a skládání do auta si radši ani nepředstavuju," říká Hanáčková s úsměvem.

Zatímco ona kráčí společně s dětmi v civilu, řada dalších žen poutá pozornost historickými kostýmy. Šaty si užívá i Ivana Kohútová z Pohořelic. S tamní tvůrkyní kostýmů Jaroslavou Polnickou spolupracuje dlouhodobě. A když se naskytla možnost spojit šaty s retro kočárky, neváhala. „Je to velmi pohodlné," vypráví o pohádkovém oděvu. „Pohyb je jednodušší, než by se na první pohled mohlo zdát. Do práce ani do obchodu v tom ale nepůjdu," směje se Pohořeličanka.

Poté, co průvod zdolává několik desítek metrů po silnici kolem projíždějících aut, dostává se z okraje města blíž k centru. Na nedostatek pozornosti si stěžovat nemůže. Stěžejní pořadatelka Iva Veverková si pochvaluje: „Ohlasy jsou dobré. Myslím, že jsou všichni spokojení a nadšení. Je to časově náročné, ale rády bychom akci za rok zase zopakovaly."

 

Autor: Lukáš Ivánek * Břeclavský deník * http://breclavsky.denik.cz 


 

Fotogalerii z VÝSTAVY RETRO KOČÁRKŮ
a průvodu městem Velké Pavlovice otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2016 Rovnost - Břeclavský deník, Lukáš Ivánek

 

 


05-09-2016-BK