Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vzácná návštěva. Kouzlu Modrých Hor podlehl hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich

O tom, že je v Modrých Horách zkrátka nejlépe a pije se tu jen to nejlepší červené víno se v pátek 25. listopadu 2022 přijel přesvědčit sám hejtman Jihomoravského kraje, Jan Grolich.

Přijal pozvání vinařů z VOC Modré hory, kteří mu předvedli svá okouzlující červená vína a jedinečnou krajinu tohoto oslňujícího mikroregionu. Jeho putování započalo v dopoledních hodinách v obci Vrbice, kde zavítal do kostela sv. Jiljí v doprovodu starosty Tomáše Bílka. Jak už to tak bývá, z kostela se šlo rovnou do sklepa, kde byla zahájena celodenní degustace modrohorských vín originální certifikace.

Kdo navštíví Vrbici, nemůže rozhodně vynechat vyhlášenou Stráž a větrný mlýn, symboly této malebné moravské vesničky. Proto další kroky pana hejtmana směřovaly právě sem. Polední zvony začaly ohlašovat dobu oběda, který proběhl na Kraví hoře v Bořeticích.

Přiznání, že pan Grolich ještě nenavštívil kobylskou rozhlednu, bylo marketingové složce i vinařům jednoznačným znamením. Modrohorská štace pokračovala za jasným cílem - na rozhlednu Kobylí vrch. Zážitek z této nevídané a atypické bezbariérové rozhledny umocnilo také slunné a teplé počasí, které pana hejtmana a celou jeho výpravu doprovázelo po celý den.

V maratonu pokořování rozhleden se pokračovalo v rychlém sledu. Další v pořadí byla velkopavlovická - Slunečná. Z té šlo dohlédnout až ke kapličce sv. Antonína Paduánského v Němčičkách, kde také celá návštěva Modrých Hor končila, a to dokonce v tom nejlepším momentě - při západu slunce. To zapůsobilo ve spojení s lahodnou kávou a dalšími typickými červenými víny téměř pohádkově.

A jak od páteční návštěvy bude na Modré Hory vzpomínat sám hejtman? "Pro mě to po dnešku bude určitě Frankovka, pak dlouho nic, pak zase Frankovka a nakonec rozhledny!" směje se Jan Grolich.

VIDEO z návštěvy hejtmana Jihomoravského kraje JANA GROLICHA v Modrých Horách
* otevřete kliknutím ZDE

Modré Hory * Návštěva hejtmana Jihomoravského kraje Jana Grolicha v Modrých Horách

Text: Natálie Stávková & Tereza Slámová, SO Modré Hory / Foto: Natálie Stávková & Tereza Slámová / 5.12.2022