Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

VÝZVA PRO FOTOGRAFY... Zúčastněte se IV. ročníku oblíbené výstavy fotografií profesionálů a amatérů

Město Velké Pavlovice ve spolupráci s Turistickým informačním centrem uspořádají ve dnech 30. dubna – 28. května 2010 ve výstavním sále velkopavlovické radnice výstavu místních fotografů – profesionálů a amatérů, čímž naváží na nebývalý úspěch předchozích tří let.

První ročník modrohorské fotografické výstavy byl na volné téma. Záleželo zcela a pouze na autorech fotografií, co je v krajině Modrých Hor nejvíce zaujalo a zároveň neuniklo pozornosti hledáčku jejich všetečného fotoaparátu.

Následující druhý ročník přinesl hned několik novinek – stěžejní z nich byla ta, že jsme se rozhodli výstavu pojmout jako pravidelnou a vůbec druhým ročníkem na základě pozitivního ohlasu ze strany veřejnosti pokračovat. Další novinkou bylo vyhlášení určitého tématu, jež znělo „Modré Hory, červených vín krajina ...“. Třetí novinka byla postavena na charakteru expozice, která byla pro tento ročník putovní. Všech 140 fotografií třinácti autorů tak postupně putovalo z Velkých Pavlovic do všech ostatních obcí Modrých Hor – Němčiček, Bořetic, Kobylí a Vrbice.

Třetí ročník byl také v lecčems také inovační – poprvé byla vyhlášena dvě témata. Prvním z nich bylo „Folklór a lidové Veselice na jihu Moravy“, druhé pak „Práce ve vinicích a sklepech“.

V roce 2010 budeme nadále a rádi v těchto výstavách pokračovat a to již IV. ročníkem.
Protože se loňská novinka spočívající ve vyhlášení dvou témat velmi osvědčila, budeme v této alternativě pokračovat i letos.
A jaká témata pro ročník 2010 tedy nabízíme?

 

1. S batohem a na kole mezi vinohrady, aneb turistika v nejjižnějším cípu Moravy

2. Vinorodá krajina, krajina mého srdce...

 

Vizí připravované expozice je představit prostřednictvím snímků naši krajinu v neobvyklém kontrastu, jehož části však do sebe nakonec zapadají lehce jako dílky puzzlíků. Ptáte se, jak je to možné? Odpověď nabízí další otázku – dovedete si v dnešní době představit naši krásnou vinorodou krajinu bez skupinek prohánějících se cyklistů a putujících výletníků?

Téma č. 1 (S batohem a na kole mezi vinohrady, aneb turistika v nejjižnějším cípu Moravy) otevře návštěvníkům výstavy modernější rovinu pohledu na naši krajinu – na snímcích by se měli objevit cykloturisté nebo pěší turisté, kteří v posledních letech putují naší domovinou křížem krážem a tak se pomalu stávají zdejším neodmyslitelným koloritem.

Naopak téma č. 2 (Vinorodá krajina, krajina mého srdce...) přímo vyzývá fotografy k snímkům melancholickým, romantickým, k pohledům na krajinu okolo nás, k zvěčnění zajímavých detailů...

Fantazii se meze nekladou, záleží pouze a pouze na samotném autoru snímků, jak se obou témat chopí a zhostí. Vizí jsme chtěli pouze nastínit možný obsah témat těm, kteří by snad tápali.

Pokud je pro Vás fotografování koníčkem a máte ve své sbírce pěkné snímky
korespondující s výše uvedenými tématy,
neváhejte a výstavy se určitě zúčastněte!
Již nyní se na Vaše fota velmi těšíme!


Máte-li chuť se výstavy aktivně zúčastnit, nabízíme Vám přesné propozice pro vystavovatele.

 

Propozice pro vystavující fotografy

Termín výstavy:
30. dubna – 28. května 2010
Výstavní sál radnice ve Velkých Pavlovicích
Slavnostní vernisáž – 30. dubna 2010, 19.00 hod.
 
Vyhlášená témata:

1. S batohem a na kole mezi vinohrady, aneb turistika v nejjižnějším cípu Moravy
2. Vinorodá krajina, krajina mého srdce

 

Požadovaný rozměr fotografie
-  rozměr odpovídající velikosti A4 (210 x 297 mm) možné jsou i větší snímky, fotografie mohou být i atypických formátů, avšak s rozměrem odvozeným od kratší strany formátu A4 (210 mm)

Počet fotografií jednoho autora
- minimální počet 6 ks (jeden výstavní banner), maximální počet 12 ks (dva výstavní bannery)

Popisky k fotografiím
- na základě podkladů autora jednotně zpracuje pořadatel výstavy. Povinný podklad ke každé fotografii je název snímku, jméno autora, případně rok pořízení snímku.

Termín odevzdání fotografií
– 15. března – 9. dubna 2010 (včetně)

Místo odevzdání fotografií
- Turistické informační centrum Velké Pavlovice, Hlavní 9, 691 06  Velké Pavlovice, tel.: 519 428 149, 777 736 413, 774 364 009,
e-mail: infocentrum@velke-pavlovice.cz
Při odevzdání fotografií přiloží fotograf ke svým snímkům kontakt na svou osobu
– celé jméno + titul, adresu, telefonní číslo, e-mailovou adresu, případně webové stránky.
Snímky budou vráceny autorům fotografií po skončení výstavy, o možnosti vyzvednutí snímků bude
autor předem informován pracovnicemi TIC Velké Pavlovice, kde si fotografie vyzvedne.

Bližší informace poskytne:
TIC Velké Pavlovice, Hlavní 9, 691 06  Velké Pavlovice,
tel.: 519 428 149, 777 736 413, 774 364 009
e-mail: infocentrum@velke-pavlovice.cz

 

01-02-2010-BK