Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Význam stromů pro kvalitu života * videoreportáž

Dřeviny mají klíčový význam pro kvalitu života obyvatel, zejména ve městech. Je-li vzrostlý strom dobře zásoben vodou, odpaří za den až 400 litrů vody. Nejenže tím vyrovnává teplotní výkyvy, ale také přirozeně doplňuje vzdušnou vlhkost, která je v městském prostředí až o třetinu nižší než ve volné krajině. Stromy jsou dominantní růstovou formou většiny přírodních ekosystémů. Vedle škodlivých látek pohlcují také jemný poletavý prach, který na sebe váže toxické látky a je zdrojem vážných onemocnění.

Díky své dlouhověkosti a velikosti mají odedávna význam jako duchovní symboly, kulturní památky i jako orientační body. Parky a stromořadí zvyšují atraktivitu měst a obcí.

Prostřednictvím výsadby nových stromů pomáháme lidem nalézt cestu k přírodě i k sobě navzájem. I to jsou stěžejní důvody proč vedení města dbá na důslednou výsadbu zeleně ve Velkých Pavlovicích.

Miroslav Grégr

 

Význam stromů pro kvalitu života
VIDEOSTUDIO MIROSLAV GRÉGR

 

25-11-2011 PV