Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Výuka tělesné výchovy pod dohledem atletů

Nevyhovující stav atletické dráhy sportovního areálu Gymnázia Velké Pavlovice se dočkal v období letošních hlavních školních prázdnin kompletní opravy, spojeného s retopingem běžecké dráhy. Celkové náklady na tuto opravu přesáhly částku 900.000,- Kč. 

Stavební a odborné práce prováděla firma JM Demicar ze Slavkova u Brna. Dodavatelská firma práce dokončila před plánovaným termínem a díky tomu žáci obou škol mohli sportovní areál již plně využívat od druhého týdne měsíce září. 

Při příležitosti znovuobnovení provozu dráhy k nám přijela Šárka Kašpárková, česká sportovkyně, basketbalistka, bývalá atletka, skokanka do výšky a trojskokanka. Tato atletka je bronzovou medailistkou z olympijských her 1996 v Atlantě a mistryně světa z roku 1997. Drží české rekordy v trojskoku na dráze i v hale. V roce 1997 zvítězila na Mistrovství světa v lehké atletice v Athénách výkonem 15,20 metrů, což je český národní rekord. O dva roky později v japonském Maebaši skočila v hale 14,87 metrů, čímž drží také český halový rekord. 

Druhým hostem byl aktivní atlet Radek Juška skokan do dálky a zároveň držitel českého národního rekordu ve skoku dalekém, výkonem 831 cm, skočeném dne 27. srpna 2017 na Univerziádě v Tchaj-peji 2017. Na Halovém mistrovství Evropy v atletice 2015 v Praze vybojoval stříbrnou medaili osobním rekordem 810 cm.

Pro naše žáky napříč všemi ročníky si připravili naši hosté netradiční hodinu tělesné výchovy zaměřenou tentokrát na atletickou přípravu. Setkání to bylo pro všechny velmi příjemné a pro žáky motivující.

Gymnázium * Tělocvik s Šárkou Kašpárkovou a Radkem Juškou

Text: PaedDr. Vlastimil Kropáč, ředitel Gymnázia Velké Pavlovice / Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice / 20.9.2019