Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Výtvarná dílna studentů 2. A a sexty na Gymnáziu ve Velkých Pavlovicích

Studenti 2.A třídy a sexty Gymnázia ve Velkých Pavlovicích si na výtvarné dílně připravili na středu 22.června happeningy. Na výtvarné dílně si studenti vyzkoušeli akční tvorbu – nové směry ve výtvarném umění vzniklé v druhé polovině 20. století. Zaměřili se na land-art , body-art (ozvláštňování přírody a lidského těla) a happeningy, představení za účasti diváka. Zjistili, že i tyto nové směry v umění přinášejí nové prožitky, vcítění a zamyšlení se nad otázkami života i společnosti.

Z prostoru před gymnáziem vytvořili Rozkvetlou louku a v parčíku Vysněný strom dětství. Spoustu času potřebovali na vytvoření obrovské pet-láhve, kterou instalovali před budovou gymnázia.

Přesvědčili se také, že vytvořit zajímavý happening stojí hodně práce a přemýšlení. Snad nejnáročnější je pak přesvědčit kolemjdoucí a získat je k podpoře svých názorů a myšlenek. Happeningy dokázaly, že i současní studenti vnímají dění kolem sebe, dokáží se k aktuálním otázkám společnosti vyjádřit a obhajovat svůj názor.

Happeningy: Uvolněte se, prosím, K politice nebuďme lhostejní, Barvy života, Za čistý vzduch, Věž tajných přání

Land-arty: Rozkvetlá louka, Vysněný strom dětství, Pet-láhev

Body-art: Živly


Šmídová Marie

 

Fotogalerii z happeningů studentů gymnázia otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2011 Ing. Marie Šmídová a Věra Procingerová

23-06-2011 PV