Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Výtěžek jde k nemocnému

14.12. * Napsali o nás, Břeclavský deník – Dvacet tisíc korun věnují vinaři z Velkých Pavlovic na rehabilitaci chlapce trpícího mozkovou obrnou. Peníze vzešly ze vstupného na nedávných Svatomartinských otevřených sklepech.

"Z každé vstupenky jsme vyhradili deset korun," podotkla za spolek Eva Buchtová. Velkopavlovičtí vinaři chtěli pomoci některému z nemocných dětí, nakonec zvolili rodinu ze "svého" města. Věnované peníze uhradí zhruba polovinu sumy potřebné k jedné rehabilitaci. "Chlapec potřebuje hodně cvičit, šance na chůzi po sedmém roce totiž klesá," sdělila Buchtová.

Vinaři jsou z výše výtěžku příjemně překvapení. S pomocí nemocným dětem chtějí pokračovat i v následujících letec. "Každý rok vybereme jednu rodinu," dodala Buchtová.

Podobných případů je na Břeclavsku více. Vyhledávanou akcí se stal například koncert v Dolních Dunajovicích pomáhající lidem s nemocí motýlích křídel. Z dalších událostí putovaly peníze na denní stacionář či malé děti trpící následky obrn i dalších nemocí.

Víno z Velkých Pavlovic, z.s. * www.vinozvelkychpavlovic.cz

Text: Lukáš Ivánek, Břeclavský deník / 14.12.2016 

Vinaři spolku Víno z Velkých Pavlovic


168238