Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Výtěžek Benefičního vánočního koncertu pomůže na klinice dětské onkologie

Ve středu 28. prosince 2016 přesně půl roku od oznámení onkologické diagnozy Michala Bílka uspořádala pro lidi s velkým srdcem dechová hudba Moravanka Jana Slabáka v Sokolovně ve Velkých Pavlovicích Benefiční vánoční koncert aneb Vyhrajem to pro Míšu.

Lidmi naplněný sál vyslechl dvouhodinový koncert plný krásných písní a koled v podání královny české dechovky. Obdobím od Martinských hodů přes advent až k svátkům narození Krista všechny přítomné mluveným slovem velmi příjemně provedla Ivana Slabáková.

Na závěr celého večera předal Michal Bílek výtěžek koncertu ve výši přesahující 76 000 korun zástupci Kliniky dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno doktoru Arpádu Kerekesovi.

Od samého začátku léčby Míša dostává od spousty dobrých lidí různě všemožných dárků: lego, modely aut, plyšáky, knížky, omalovánky. Dostává ale i čas od času „motivační dárek“.

První byl Míšův trenér Dominik Kunický, když se jako gólman úřadujících mistrů Evropy v malé kopané vrátil ze šampionátu a přivezl ukázat zlatou medaili. Daroval Míšovi originál reprezentační dres s podpisy všech hráčů včetně trenéra a pravil: „Míšo, pěkně polykej tabletky, ať nad tou nemocí zvítězíš, tak jako jsme porazili my všechny ostatní!“

Druhý dárek byl od pana Jiráčka z firmy vyrábějící hudební nástroje. Míša dostal úplně novou kapesní trumpetu. Musel slíbit, že bude hodně jíst, aby měl sílu ufouknout nástroj, a že do roka zahraje na koncertě alespoň Skákal pes.

Třetím motivačním dárkem bylo, když přijel na transfuzní centrum do Brna a viděl všechny ty zdravé lidi v čele s paní učitelkou Šmídovou, kteří si dobrovolně nechávají napíchnout žílu a nechají ze sebe odsát půl litru krve, aby mohla být použita pro potřebné lidi. Od té doby se vždy statečně ani nehne, když ho sestřičky napíchávají, aby mu provedly odběr krve, nebo aplikovaly nějaký lék.

Dalším překvapením byl obrovský balík, který v úterý před Štědrým dnem přivezl pošťák. Odesilatel 2.A a uvnitř od každého spolužáka nějaký dárek. Co kdo vyrobil, koupil, namaloval nebo napsal. Není jednoduché po chemoterapii mít náladu ještě na školu, proto ho zprávy od dětí ze třídy vždy znova a znova přitahují ke stolu s učením, aby se po skončení léčby mohl vrátit mezi své kamarády.

Taky bylo moc pěkné, když jsme z nemocnice dostali balíček od anonymního chlapce s lístkem, že se na oddělení taky léčil, teď už je zdravý a vzkazuje „kamaráde, drž se!“

Největší radostí však byl pro Míšu středeční večer. Plná sokolovna lidí. Krásná muzika a napěchovaná obálka bankovek, kterou mohl jako projev díků za veškerou péči předat svému nejoblíbenějšímu lékaři. Za Míšovým líbezným úsměvem na tváři, rozzářenými očky a nezapomenutelným zážitek jsou všichni, kteří přišli a svým příspěvkem pomohli na dobrou věc.

Text: Stanislava Bílková / Foto: Radek Nesvadba / 2.1.2017

Míšův příběh zaujal i redaktory deníku Blesk. 

Článek zveřejněný v dnešním Blesku si přečtete po kliknutí ZDE

Benefiční vánoční koncert MORAVANKY Jana Slabáka aneb Vyhrajem to pro Míšu